ČOV se přizpůsobuje nové situaci, výkonným ředitelem České olympijské, a.s. je Petr Graclík

Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Český olympijský výbor se postupně přizpůsobuje odložení olympijských her v Tokiu i dalších akcí, které zajišťuje. Restrukturalizoval také lidské zdroje a aktualizoval rozpočty do konce roku 2020. Aktivně se připravuje na letní rozsáhlou kampaň na podporu zdravého životního stylu a budování imunity kvůli koronavirové krizi a rád by pomohl vrátit děti ke sportu i za pomocí České olympijské nadace. „Sport se po krizi nesmí stát zbytnou součástí společnosti,“ varuje předseda ČOV Jiří Kejval.

Novým výkonným ředitelem společnosti Česká olympijská a.s., marketingové agentury stoprocentně vlastněné Českým olympijským výborem, se stal Petr Graclík, který bude i nadále členem představenstva této společnosti a generálním sekretářem ČOV. „Aktivní komunikace s partnery Českého olympijského týmu je pro nás nyní klíčová, neboť kvůli odložení olympijských her se posouvá i marketingové plnění a mnohým z nich končí smlouvy právě letos, v původním olympijském roce.

Jsme si vědomi, že krize bude mít dopad na ekonomiku a následné rozhodování většiny českých firem, ale zároveň pevně věřím, že spojení s Českým olympijským týmem a jeho hodnotami může partnerům dodat potřebnou motivaci a energii,“ uvedl Petr Graclík.

Sportovní ředitel Martin Doktor, šéf olympijských misí, připravuje svůj tým na zajištění dvojích her v Tokiu a Pekingu, které bude dělit pouze půl roku. „Pracovně tomu říkáme ‚Toking‘, ale dřív bývaly dvoje olympijské hry dokonce v jednom kalendářním roce, dáme to,“ ujistil dvojnásobný olympijský vítěz. "Budeme mít kvůli přeložení nějaké vícenáklady, ale zatím to vypadá, že základ příprav zůstane tak, jak byl, jen posunutý o rok," věří Doktor. Sportovci by tak měl mít ubytování a další servis podle původního plánu, a to včetně aklimatizačních kempů. „Zprávy jsou zatím pozitivní,“ uvedl úspěšný rychlostní kanoista.

Přeložení se však netýká pouze olympijských her, ale také dalších akcí, které zajišťuje ČOV. To se týká Světových her v americkém Birminghamu, které se budou konat místo léta 2021 o rok později, letní Evropský olympijský festival mládeže v Banské Bystrici je posunutý také na léto 2022 a Světové plážové hry budou mít dokonce dvouleté zpoždění, proběhnout by měly v roce 2023. „Situaci vzniklou posunutím OH budeme dohánět několik let,“ připustil Doktor.

Místo původně připravované kampaně reflektující olympijské hry chce ČOV v létě prostřednictvím mediálního prostoru apelovat ve spolupráci a profesorem Pavlem Kolářem na to, aby lidé pohybem a zdravými životním stylem posilovali svou přirozenou imunitu a byli tak silnější pro život po boku dalších případných virových pandemií. „Chceme ukázat, že nepřemýšlíme jen nad sportem, ale vidíme věci z nadhledu. Bližší podrobnosti chceme představit v červnu,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval.

Aktuální krize ve společnosti bude mít negativní dopad také na fyzickou zdatnost dětí, které přestaly nejen chodit do školy, ale také sportovat v oddílech a klubech a ČOV by jim rád pomohl se ke sportu vrátit. Třeba prostřednictvím České olympijské nadace, která pomáhá dětem ze sociálně slabších rodin, kterých po krizi kvůli ekonomickým následkům pravděpodobně přibyde. Více informací a jak přispět, naleznete zde.

líbil se ti článek?