Hokejový útočník Krejčí se na olympijských hrách v Pekingu vrací k týmu, může trénovat

Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Hokejový útočník David Krejčí se po dni a půl samoizolace v olympijské vesnici může vrátit k reprezentačnímu týmu. Po pozitivním testu na koronavirus po příletu do Pekingu měl oba kontrolní výsledky negativní a v dějišti her tak může nyní fungovat bez omezení. Totéž platí u obránce Jana Ščotky, který je v Pekingu jako náhradník.

DAVID KREJČÍ | Bez medaile to bude zklamání
(06:24)

Naopak kustod Zdeněk Šmíd se po potvrzeném pozitivním testu musel přesunout do hotelové izolace. Po skokanu na lyžích Viktoru Poláškovi je tak druhým členem českého týmu, který se nyní nemůže účastnit tréninků a soutěží.

„Z Davidova návratu na led máme velkou radost. Věříme, že se co nejrychleji vrátí i ostatní. Podmínkou propuštění z izolace jsou dva negativní testy v rozmezí čtyřiadvaceti hodin. Se šéflékařem Jiřím Neumannem a dalšími odborníky připravujeme všechny administrativní podklady, abychom proces co nejvíc usnadnili,“ uvedl Martin Doktor, šéf výpravy.

V režimu blízkého kontaktu bude – vedle skokana na lyžích Čestmíra Kožíška – v následujících dnech na hrách působit také hokejový útočník Lukáš Sedlák. Tato situace s největší pravděpodobností potká i dalšího člena hokejového doprovodu. Dva testy denně, jídlo na ubytování či samostatná doprava teď čekají také snowboardcrossového trenéra Marka Jelínka, který je blízkým kontaktem zahraničního pasažéra z letadla. Zpřísněná opatření ale neomezují účast v trénincích a soutěžích.

David Krejčí
28. 04. 1986, Šternberk
Lední hokej
líbil se ti článek?