Kangwon 2024
yog
získané medaile
Počet zlatých medailí
1
Počet stříbrných medailí
1
Počet bronzových medailí
2
datum konání
19. 01. 2024 - 01. 02. 2024
celková účast
-
česká účast
počet sportů / disciplín
- / -
oficiální web
fotobanka

Zlaté medaile

Ilona Plecháčová
Biatlon
10 km individuální závod

Stříbrné medaile

Tým
Lední hokej
turnaj mužských týmů

Bronzové medaile

Vanessa Volopichová
Snowboarding
slopestyle
Tým
Biatlon
Smíšená štafeta - 4 x 6 km

umístění do 10. místa

O Hrách

Jihokorejský Kangwon bude od 19. ledna do 1. února 2024 hostit 4. zimní olympijské hry mládeže. Těšit se můžeme na celkem 81 událostí, které po vzoru předchozích her v Lausanne 2020 staví rovněž zejména na udržitelnosti. Zimní edice olympijský her mládeže se v Koreji účastní na 1900 sportovců, kteří budou ubytováni v jedné ze dvou olympijských vesnic.

Hry budou těžit z dědictví ZOH v Pchjongčchangu 2018 a budou se konat na čtyřech místech: Gangneung (pro lední sporty), Pchjongčchang (pro severské disciplíny, boby, saně a skeleton), Jeongseon High 1 (pro alpské lyžování a moguly) , a Hoengseong (pro zbývající freestyle lyžování a snowboardové akce).

Oblast Kangwon byla zvolena jako hostitel čtvrtých olympijských her mládeže na 135. zasedání MOV ve švýcarském Lausanne dne 10. ledna 2020. Od té doby byl založen organizační výbor her, GYOGOC, který úzce spolupracuje s MOV a dalšími klíčovými stranami, které se podílely na úspěšné realizaci ZOH v roce 2018 a 3. zimní YOG v Lausanne 2020.

Olympijské hry mládeže byly zřízeny MOV jako multisportovní událost na profesionální úrovni. Hry jsou jedinečnou kombinací sportovního výkonu, sportovního festivalu a prostoru pro inovace, které spojují mladé elitní sportovce ve věku od 15 do 18 let, aby rozvíjeli své sportovní dovednosti, prožívali olympijské hodnoty a sdíleli své zkušenosti s ostatními mladými sportovci. z celého světa.

První zimní olympijské hry mládeže hostil rakouský Innsbruck v roce 2012 a od té doby se konají každé čtyři roky.