Peking 2022
Olympijské hry
získané medaile
Počet zlatých medailí
0
Počet stříbrných medailí
0
Počet bronzových medailí
0
datum konání
04. 02. 2022 - 20. 02. 2022
celková účast
2892 sportovců
česká účast
počet sportů / disciplín
15 / 109
oficiální web
fotobanka

Nadcházející události

O Hrách

Čínská metropole je prvním městem, které po letních hrách uspořádá i ty zimní. Vodní kostka, která při olympijských hrách v Pekingu v létě 2008 hostila plavecké sporty, se promění v ledovou pro turnaj v curlingu. Velkolepé Ptačí hnízdo i tentokrát přivítá slavnostní ceremoniály. Pro rychlobruslení vyrostla půvabná hala připomínající svým tvarem stuhu. Soutěže v big airu se budou konat v areálu vybudovaném v prostorách někdejší továrny, kde chladírenské věže vytvoří pozadí pro videoshow. Trvalá sportoviště pro zimní olympijské hry v Pekingu, které začnou 4. února 2022, jsou připravena.

XXIV. zimní olympijské hry přivítají 2892 sportovců v 15 sportech, v nichž se rozdá 109 medailových sad. Program začne už dva dny před slavnostním zahájením curlingovým turnajem smíšených dvojic. Nově do něj patří soutěž žen v monobobu, lyžařský big air mužů a žen a smíšené soutěže týmů v shorttracku, skoku na lyžích, jízdě v boulích a snowboardcrossu. V Pekingu budou probíhat ledové sporty a big air. V Jen-čchingu už je připravené ledové koryto pro soutěže bobistů, sáňkařů a skeletonistů, přímo z místní olympijské vesnice pak vede lanovka na sjezdovky pro alpské lyžování. Čang-ťia-kchou bude domovem pro klasické lyžaře, biatlonisty, akrobatické lyžaře a snowboardisty.

VSTUPENKY

Mezinárodní olympijský výbor 29. září 2021 vyhověl požadavku organizačního výboru her a oznámil, že se ZOH v Pekingu 2022 budou konat bez zahraničních diváků. Vstupenky budou v prodeji pouze pro obyvatele pevninské části Číny, kteří splní veškerá nařízení proti šíření covidu-19.

Více informací případně naleznete na oficiálních stránkách her.