Oblékáme sportovce, olympioniky i české fanoušky

V Londýně 2012 zaujaly svět holínky, které s vtipem odkazovaly na obvykle deštivé britské počasí. Pro zimní hry v Pchjongčchangu 2018 se zase v domácím prostředí stala hitem čepice Raškovka, jež připomínala prvního vítěze zimních olympijských her, skokana na lyžích Jiřího Rašku. Díky ní navíc fanoušci zároveň přispívali na sportování dětem prostřednictvím České olympijské nadace, což se při nákupu merchandisingu z olympijských kolekcí již stalo tradicí.

Zimní hry v Soči 2014 i Koreji 2018 propojovala zlatá podšívka bund na stupních vítězů. Rio 2016 bavilo barvami, Vancouver 2010 psychedelickými kruhy. Navíc každá olympijská kolekce vytvořená ve spolupráci s českou firmou ALPINE PRO má svůj specifický motiv. Někdy vychází z umění – jako v případě Dvojbarevné fugy Františka Kupky nebo lipových lístků Alfonse Muchy. Jindy zase ze sportu, jako u postavičky Emila Zátopka pro Rio 2016, nebo u gymnastického motivu pro hry v Tokiu.

Pro sportovce je vždy připravena špičková kvalita reflektující prostředí dějiště her – u Tokia půjde o lehkost, prodyšnost a savost do horkého a vlhkého prostředí. Zároveň však v kolekci nemohou chybět třeba mikiny s kapucí do klimatizovaných prostor. Olympijské kolekce ale vždy motivy i střihy propojují sportovce a fanoušky.

Nejde ale jen o olympijské hry, společně jsme vybavili i výpravy na Evropské olympijské festivaly mládeže, Olympijské hry mládeže, Evropské a Světové hry nebo Světové plážové hry.

Kousky z kolekce si ale můžete zakoupit vždy v Olympijských festivalech, na kterých obléká ALPINE PRO i organizační tým a dobrovolníky. Na T-Mobile Olympijském běhu nosí trička běžci, při republikovém finále Sazka Olympijského víceboje zase soutěžící děti.