Oblékáme sportovce, olympioniky i české fanoušky

 

ALPINE PRO obléká české olympioniky již od roku 2009. Každá olympijská kolekce vytvořená s českou firmou ALPINE PRO má svůj specifický motiv. Někdy vychází z umění – jako v případě Dvojbarevné fugy Františka Kupky nebo lipových lístků Alfonse Muchy. Jindy zase ze sportu, jako u postavičky Emila Zátopka pro Rio 2016, nebo u gymnastického motivu pro hry v Tokiu.

V Londýně 2012 zaujaly svět holínky, které s vtipem odkazovaly na obvykle deštivé britské počasí. Zimní hry v Soči 2014 i Koreji 2018 propojovala zlatá podšívka bund na stupních vítězů. Rio 2016 bavilo barvami, Vancouver 2010 psychedelickými kruhy. Pro zimní hry v Pchjongčchangu 2018 se zase v domácím prostředí stala hitem čepice Raškovka, jež připomínala prvního vítěze zimních olympijských her, skokana na lyžích Jiřího Rašku. Díky ní navíc fanoušci zároveň přispívali na sportování dětem prostřednictvím České olympijské nadace, což se při nákupu merchandisingu z olympijských kolekcí již stalo tradicí. 

Hlavním motivem olympijské kolekce 2022 pro hry v Pekingu se stalo motto "Made in Czech Republic". Značka Made in Czechoslovakia i Made in Czech Republic v zahraničí vždy symbolizovaly kvalitu, šikovnost a inovace. Olympijská kolekce 2022 v sobě tyto hodnoty propojila. Čeští návrháři a technologové do olympijské kolekce zapracovali nejnovější nanomateriály, jejichž vývoji se dlouhodobě věnují vědci na Technické univerzitě v Liberci. Do olympijské kolekce se také vrátila fenomenální Raškovka 2.0, která se pletla v Třebíči. 

MADE IN CZECH REPUBLIC | ZOH 2022
(0:49)

Pro sportovce je vždy připravena špičková kvalita reflektující prostředí dějiště her – u Tokia šlo o lehkost, prodyšnost a savost do horkého a vlhkého prostředí. Zároveň však v kolekci nemohly chybět mikiny s kapucí do klimatizovaných prostor. Olympijské kolekce ale vždy motivy i střihy propojují sportovce a fanoušky.

Nejde ale jen o olympijské hry, společně jsme vybavili i výpravy na Evropské olympijské festivaly mládeže, Olympijské hry mládeže, Evropské a Světové hry nebo Světové plážové hry.

Kousky z kolekce si ale můžete zakoupit vždy v Olympijských festivalech, na kterých obléká ALPINE PRO i organizační tým a dobrovolníky. Na T-Mobile Olympijském běhu nosí trička běžci, při Republikovém finále Sazka Olympijského víceboje zase soutěžící děti.

V květnu 2023 jsme spolu s ALPINE PRO odtajnili dlouhodobý merchandising a vy tak můžete fandit olympijsky a nosit hrdě národní barvy, kdykoliv se vám zlíbí. Dámská i pánská funkční trika s technologií COOL-DRY, kalhoty a legíny, pohodlné mikiny nebo sportovní taška a letní pantofle - to vše a mnohem více najdete v nové merchandisingové olympijské kolekci ALPINE PRO, která patří do limitované skupiny výrobků spojující vysokou kvalitu oblečení s olympijskou myšlenkou. Kolekci můžete pořídit na Sporttown.cz