Žijeme olympijskou cestou

Tisícovky dětí, jimž pomáhá zůstat u sportu Česká olympijská nadace. Desítky tisíc školáků, kteří při disciplínách Sazka Olympijského víceboje poznávají, jaké to je překonávat sami sebe, a zároveň mohou najít vztah ke sportu, který je bude bavit po celý život. Rodiny, jimž usnadňuje hledání sportovních akcí a klubů web Sport v okolí. Mladé sportovce, kteří poznávají olympijskou atmosféru na Olympiádě dětí a mládeže. Sportovce Českého olympijského týmu i naděje. A také osobnosti, které proslavily Českou republiku na sportovním poli v minulosti – členy Českého klubu olympioniků.
To jsou všechno projekty, které Sazka podporuje v rámci své střešní dlouhodobé myšlenky Sazka Olympijská cesta.


„Sazka je od svého vzniku hrdým ambasadorem českého sportu. Sazka Olympijská cesta je cesta ke sportu pro všechny bez rozdí­lu věku, pohlaví nebo zdravotního stavu. Naše cesta je postavena na olympijských hodnotách a ideálech fair play,“  řekl Aleš Veselý, generální ředitel Sazky. V tomto duchu se například její zaměstnanci aktivně zapojují jako dobrovolníci do projektů pro děti, jako jsou Olympiáda dětí a mládeže nebo Sazka Olympijský víceboj.


Sazka je partnerem Českého olympijského týmu již od roku 2013, kdy se zároveň stala hlavním partnerem a pravidelným přispěvatelem České olympijské nadace. Od roku 2017 se stala generálním partnerem Českého olympijského týmu.  Postupně se zapojila i do dalších projektů. Například Sazka Olympijského víceboje, jehož cílem je zlepšit pohybovou zdatnost českých dětí, se zúčastňuje třetina českých škol. Z projektu také vzešly zajímavé statistiky v této oblasti. Věděli jste, že zdatnější jsou děti z větších měst? Další informace najdete ZDE.
Nejnověji začala Sazka podporovat také Český klub olympioniků. Společná olympijská cesta je zkrátka pestrá a široká.