Naplno, s odvahou, chytře, hravě, férově, po svém, jako jeden tým. #olympijsky!

#OLYMPIJSKY
#OLYMPIJSKY
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Méně než měsíc do olympijských her v Tokiu 2020 spustil Český olympijský výbor kampaň #olympijsky. Cílem je upozorňovat nejen na konání odložených her, na české sportovce a jejich naděje na úspěch, ale zejména na životní přístup. „Chceme být hrdí na všechny, kteří ke svému konání přistupují olympijsky,“ prohlásil předseda ČOV Jiří Kejval.

Přistupovat k životu #olympijsky znamená například naplno, s odvahou, chytře, hravě, férově, po svém či jako jeden tým. Takové atributy bude Český olympijský výbor v kampani používat. „K názvu kampaně jsme sáhli i přesto, že příslovce olympijsky není podle Ústavu pro jazyk český součástí tuzemského slovníku. To chceme změnit,“ upozornil s lehkou nadsázkou a úsměvem Jiří Kejval.

Chceme být hrdí na všechny, kteří ke svému konání přistupují olympijsky.

Češi se od samého počátku novodobé olympijské historie podíleli na utváření, rozvíjení a šíření olympismu. „V současné době je důležité podpořit sounáležitost, inspirovat a respektovat, že každý má své vlastní výzvy, které tato nelehká doba přinesla. My věříme, že je jsme schopni jako tým překonat,“ popisuje ředitelka marketingu ČOV Petra Šubrtová.

„Naši olympionici mají za sebou rok, který pro ně znamenal prodloužení tvrdé přípravy, bojovali mimo jiné i s nemožností trénovat. Přesto se nevzdali a odhodlaně jdou za svým snem. To je důležitý příklad, pojďme v této náročné době čelit výzvám olympijsky. Protože jen tak máme šanci překonat ty největší výzvy. Ve sportu, ale hlavně i v životě samotném,“ doplnila Petra Šubrtová.

Český olympijský tým chce svým přístupem povzbudit společnost přes osobní výzvy sportovců. „Své kariéře obětuju hodně, ale rád u toho dělám srandu. Kolikrát toho udělám víc, když jsem vysmátý a v pohodě, než pekelně soustředěný morous. Pádluju po svém, olympijsky,“ říká kajakář Josef Dostál, dvojnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice.


Svůj příklad dala i plavkyně Barbora Seemanová. „V bazénu strávím zhruba čtyři hodiny denně a často je to obrovská dřina. Přesto jdu do každého tréninku a závodu naplno, ať se cítím jakkoliv. Budu plavat olympijsky, bez výmluv,“ prozradila svůj osobní postoj.

„Věřím, že reálné příběhy olympioniků můžou inspirovat a ukázat, že jsou jedni z nás. Ať už si představím třeba Evku Samkovou s jejím ikonickým namalovaným knírkem pro štěstí, nebo třeba slavné gesto fair play šermíře Jiřího Berana na olympijských hrách v Riu. Všichni do toho jdou vždycky s odvahou, maximálním nasazením, týmově, bez podvádění a s českým smyslem pro humor,“ uvedla Šubrtová.

líbil se ti článek?