Vrátit děti ke sportu, to je hlavní cíl letošní kampaně České olympijské nadace

Olympijská nadace
Olympijská nadace
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Už osmým rokem pomáhá Česká olympijská nadace dětem ze sociálně slabších rodin sportovat a její role bude v letošním roce asi nejdůležitější v historii. I proto se v posledních týdnech potkávají děti podporované nadací se svými sportovními vzory, i proto se například olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý rozhodl, že opakovanými výjezdy na kole na Lysou horu v Beskydech 22. května nastoupá výškové metry nejvyšší hory světa Mt. Everestu, aby vybral co nejvíce peněz na podporu nadace.

Koronavirová krize způsobila, že děti jsou v domácí péči rodičů, kteří nemají moc času se jim věnovat, co se sportování týče. „Je tedy důležité, aby se děti co nejdříve vrátily do oddílů a klubů, protože za ty dva měsíce v izolaci mohly zpohodlnět. A je jasné, že krize bude mít dopady na finanční situaci, takže rodin, které nebudou mít na sportování dětí a budou řešit existenční priority, zcela jistě přibude. Chceme proto, abychom prostřednictvím nadace dětí ke sportu vrátili co nejvíc,“ přeje si nadační ředitelka Martina Voříšková.

Heslo Šťastnější děti díky sportu se nadace snaží v těchto dnech naplňovat mnohem více tím, že plní přání. Trojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák se tak potkal a zaběhal si se dvěma atletkami, tři sestry z podhůří Šumavy neváhaly jet na druhou stranu republiky do Čeladné, aby se potkaly s bikerem Kulhavým a nadace také zprostředkovala splněné přání v podobě hry s golfistkou Klárou Spilkovou. „Tato setkání jsou pro mnohé děti velkou motivací u sportu zůstat,“ věří Voříšková.

Nadace za dobu svého fungování rozdělila téměř 17 milionů korun a finančněpodpořila celkem 2961 dětí. Na posledním zasedání 27. dubna poslala na potřebné účty necelých 950.000 korun. „Pokladna ale není bezedná, takže se musíme snažit do ní získat prostředky, abychom mohli vracet děti ke sportu v co největším množství,“ řekla Voříšková.

Kulhavý je jako olympijský vítěz patronem České olympijské nadace. „Spojit výzvu vyjet 8848 metrů jako na Everest s nadací mi přišlo fajn. Je tady koronavirová krize a sportování dětí je o to důležitější. Takže si myslím, že je potřeba je podpořit, aby se k němu dostaly,“ uvedl Kulhavý, který očekává, že ho na Lysé hoře čeká minimálně jedenáct výstupů s tím, že na kole stráví možná až patnáct hodin. „Bude to náročné,“ tuší mistr světa z roku 2011.

S Kulhavým bude moct sportovat i veřejnost a do jeho souboje s výškovými metry si tak koupit pomyslné startovní číslo. Veškerý zisk půjde na účet České olympijské nadace. Podpora by nebyla možná bez našich přispěvatelů a podporovatelů, za které jsme velmi vděčni a máme radost ze vzájemné spolupráce. Hlavním partnerem a zároveň přispěvatelem do projektu je Sazka. Hlavním mediálním partnerem nadace je Česká televize. DĚKUJEME VŠEM!

Pokud uznáte za vhodné a přínosné, přidejte se k dalším podporovatelům. Číslo účtu nadace pro zaslání podpory v jakékoli výši je 157457869/0300.

Ti, kteří nám pomáhají, dělají šťastnější děti díky sportu!

líbil se ti článek?