Děti sportují díky České olympijské nadaci. Nyní můžete zažádat o podporu

Olympijská nadace
Olympijská nadace
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Neustále se zvyšující ceny bydlení, energií či potravin donutily více lidí přemýšlet nad tím, které statky jsou pro ně nezbytné. Do kategorie zbytných statků se pak dostávají výdaje za volný čas, mezi něž patří i sportovní aktivity. Děti tak často kvůli financím nemohou pokračovat ve sportu, který si oblíbily. Právě i v těchto situacích může pomoct Česká olympijská nadace.

Česká olympijská nadace podporuje kromě dětí z rodin ve finanční tísni i děti z rodin s hendikepem, děti z rodin samoživitelů, děti v pěstounské péči a děti z dětských domovů“, říká ředitelka nadace Veronika Opršalová.

Finanční podpora může být využita na zaplacení členských příspěvků, sportovního vybavení, sportovních kempů či sportovních lékařských prohlídek. Jediné, co musí zákonný zástupce udělat, je podat žádost o podporu. Žádosti lze zasílat elektronicky nebo poštou. Ke každé žádosti o podporu musí žadatel přiložit doklady potvrzující aktuální situaci rodiny a potvrzení o členství v klubu.

Pomáháme plnit jejich sportovní sny ✨
(0:44)

„Aktuálně je možné žádat o podporu sportujících dětí do 28. února. Následně žádosti zpracujeme a předložíme komisi složené z patronů nadace, která rozhoduje o udělení podpory“, dodává Veronika Opršalová.

Česká olympijská nadace podporuje sportovce ve věku od 6 do 18 let bez rozdílu na jejich výkonnost. Jedním z podpořených dětí je například hokejista Dominik. Jeho rodiče se kvůli své minulosti octli v insolvenci. Nechtěli, aby na jejich činy doplatily jejich tři děti, které milují sport. Proto se obrátili na Českou olympijskou nadaci.

Dominikovi rodiče z podpory nadace nakoupili nákrčník, suspenzor, hokejku, chrániče na holeně a hokejové kalhoty. Domča se rozhodl, že vybavení vyzkouší na prvním zápase. „Měl z toho obrovskou radost. Vysvětlovali jsme mu, že si jej mohl koupit, protože existují lidé, kteří mají rádi děti a podporují je ve sportovním úsilí. Načež Domča, který hraje občas v útoku ale i chytá v bráně, prohlásil, že první gól, který v neděli dá, slavnostně věnuje olympijské nadaci“, říká maminka Dominika.

líbil se ti článek?