Uvidíme ji na olympijských hrách? Slalomářka Strachová už to ví

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Ne, ještě není ten správný čas, aby prozradila, jak se věci mají. Slalomářka Šárka Strachová si chce především užít poslední závod sezony v americkém Aspenu. „Na tohle středisko mám krásné vzpomínky, dvakrát jsem tam vyhrála," připomíná své triumfy ve Světové poháru z let 2008 a 2009. „Chci na start nastoupit s dobrým pocitem.“ A tak se ještě na chviličku zahalila pod roušku tajemství.

Finále seriálu je na programu v sobotu, teprve pak bronzová olympijská medailistka z Vancouveru prozradí, zda ještě zvládne další sezonu – tu olympijskou. „Kdyby příští rok nebyla olympiáda, ukončila bych svou kariéru. Hry v Koreji jsou ale velké lákadlo, takže uvidím, jak se budu po sezoně cítit,“ říkala ještě před mistrovstvím světa.

Dvaatřicetiletá Strachová po pátém místě na mistrovství světa skončila v sobotu druhá ve slalomu Světového poháru v americkém Squaw Valley a dosáhla tak na nejlepší výsledek v sezoně. „Hlavu mi to nezamotalo. o příštím roce jsem víceméně rozhodnutá, ale nechám si to zatím pro sebe,“ prozradila na facebooku. „Teď si chci užít krásný výsledek a koncentrovat se na poslední závod sezony a potom budu řešit všechno ostatní."

Před posledním závodem se chtěla trochu rozptýlit a tak vyrazila na dva dny do San Francisca. „Je tam pár věcí, na které jsme se chtěli podívat," líčila a se smíchem dodala: „Na své rakouské trenéry prásknu, že hned po závodě v Squaw Valley vyrazili do kasina. Naštěstí lyže a vybavení jsme poslali kamionem napřed, tak neměli co prohrát.“

S jistotou se rozloučila se světovým šampionátem. Ten letošní ve Svatém Mořici byl poslední. „Mám za sebou úžasnou kariéru, vždyť mít čtyři medaile z mistrovství světa, to je opravdu něco,“ povídala potom.

I z olympijských her má cenný kov. Přidá k tomu bronzovému další?

Foto: Gettyimages

líbil se ti článek?