Opět první! Slalomářka Dubovská převzala olympijskou kolekci pro Peking

Peking 2022
Peking 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

To je náhoda! Stejně jako před čtyřmi lety i nyní lyžařka Martina Dubovská odstartovala jako první fasování olympijské kolekce. V roce 2018 přebírala oblečení pro ZOH 2018 v historických prostorách Michnova paláce na pražské Malé Straně. Letos si vyzkoušela a odvážela kolekci z areálu Chuchle Arena v Praze.

V pátek 14. ledna byla oznámena nominace Českého olympijského týmu, která čítá rekordních 113 jmen. Hned o den později slalomářka Martina Dubovská přebírala kompletní Olympijskou kolekci Peking 2022 od ALPINE PRO.

„Oblečení je velmi pěkné a příjemné. Už je cítit, že se blíží olympiáda. Ty čtyři roky utekly strašně rychle a za chvíli poletíme do Číny,“ usmívala se Dubovská, která se před vstupem na fasování do areálu Chuchle Arena musela nechat otestovat antigenním testem na COVID-19 profesionální společností Anygence.

Testování podstoupí všichni sportovci a členové doprovodu, kteří si přijdou kolekci vyzvednout, samozřejmost je to i pro všechny, kdo se o výdej starají. Nikdo další nemá do prostor pro výdej oblečení přístup. Po celou dobu zkoušení oblečení je pak nutné mít nasazený respirátor.

„Čím víc se něčeho bojíme, tak je pravděpodobnější, že se to stane. Snažím se na to nemyslet, ale samozřejmě si dávám velký pozor, abych zůstala negativní,“ řekla lyžařka, která zůstane do odletu doma ve slovenské Jasné, kam vyrazila rovnou z fasování v Chuchli.

Při zkoušení oblečení byla Dubovská nadšená. „Je to pěkné. Mám z toho radost. Ta modrá královská barva je krásná,“ rozplývala se slalomářka, kterou nejvíce zaujala Raškovka: „Ještě se musím na všechny věci z kolekce podívat, ale čepice je super. Líbí se mi, jak je stylová.“

Martina Dubovská
27. 02. 1992, Třinec
Alpské lyžování
líbil se ti článek?