Nominujte na ocenění Trenérka, cvičitelka roku 2020

Rovná příležitost
Rovná příležitost
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Nádech inovace prostoupí slavnostní vyhlášení cen Trenérka, cvičitelka roku 2020. „Od roku 2019 oceňujeme, kromě stávajících ženských kategorií, také muže, kteří se zasloužili o rozvoj sportu žen. I nyní bychom rádi přidali novou cenu a tou je Inovace roku aneb silnější pro život,“ říká Ilona Burgrová, předsedkyně Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru. Komise už od roku 2007 oceňuje přínos žen, které se věnují trénování dětí i talentovaných a profesionálních sportovkyň a sportovců, i sportu pro všechny.

Hledáme také trenérky a cvičitelky, které do svých lekcí a tréninků zapojily nové, inovativní nebo neotřelé metody tak, aby udržely své svěřence a svěřenkyně aktivní, či přiměly ostatní lidi k fyzické aktivitě. 

Nominovat jednotlivé osobnosti můžete do níže uvedených kategorií:

1) Dobrovolná celoživotní činnost trenérky/cvičitelky
Jedná se o kategorii určenou ženám, které se dlouhodobě věnují sportování dětí, mládeže nebo dospělých na rekreační či výkonnostní úrovni a sportu pro všechny.

2) Profesionální trenérka/cvičitelka s mimořádnými dlouhodobými úspěchy
V této kategorii oceňujeme ženy, které se trénování věnují na profesionální úrovni a se svými svěřenci či svěřenkyněmi slaví úspěchy po delší dobu na národní či mezinárodní úrovni.  

3) Objev roku, mimořádný úspěch příslušného roku
Kategorie pro trenérky, jež v roce 2020 dosáhly výjimečného úspěchu na profesionální úrovni.

4) Ocenění za přínos sportu žen 
V této kategorii hledáme muže, který se výrazně zasloužil o rozvoj sportu žen. Může se například jednat o trenéra, který vychoval generace sportovkyň, o člověka, jenž prosazuje rovné příležitosti ve sportu, podporuje aktivní činnost žen ve sportu v různých oblastech a na jakékoliv úrovni a podobně.

5) Inovace roku aneb silnější pro život
V této kategorii bychom rádi ocenili ty cvičitelky a trenérky, které během roku 2020 s úspěchem zapojily do svých lekcí a tréninků nové, inovativní nebo neotřelé metody tak, aby udržely své svěřence a svěřenkyně aktivní, případně přiměly ostatní lidi v okolí k fyzické aktivitě. 

Nominovat osobnosti můžete do 31. května 2021 prostřednictvím online formuláře, který naleznete ZDE.

Nominace lze podávat pouze prostřednictvím střešních sportovních organizací, jako jsou Česká unie sportu, Česká obec sokolská, Česká asociace sportu pro všechny, Sdružení sportovních svazů České republiky nebo další. Ocenění nelze přidělit opakovaně trenérkám a cvičitelkám vyznamenaným v uplynulých letech. V případě dotazů kontaktujte Český olympijský výbor prostřednictvím e-mailu info@olympic.cz nebo telefonu +420 271 730 622.

Slavnostní setkání Trenérka, cvičitelka roku by mělo proběhnout za účasti osobností českého sportu na podzim roku 2021. „Oceněné a ocenění obdrží vedle upomínkových dárků také pamětní list a následně multimediální dokumentaci celé akce,“ doplňuje Burgrová.

líbil se ti článek?