Často kladené otázky

Pokud mezi těmito otázkami nenajdete odpověď na to, co byste chtěli vědět, napište nám na Facebooku nebo Instagramu.

  • Jak se dostanu na zahajovací ceremoniál?

Zahajovací ceremoniál, který se uskuteční 22. ledna na zimním stadionu v Hradci Králové, je přístupný od 12:00 pro účastníky s platnou akreditační kartou a od 13:00 pro veřejnost pouze s platnou vstupenkou. Vstup do ČPP Arény pro veřejnost je výhradně hlavním vchodem z ulice Komenského. Parkování má veřejnost vyhrazené na parkovišti Flošna. Upozorňujeme, že parkoviště u Univerzity Hradec Králové, parkoviště zimní stadion a parkovací dům Regiocentrum Nový pivovar jsou vyhrazena pro sportovce, a tudíž jsou pro veřejnost uzavřena. Dále budou uzavřeny úseky ulic Komenského a Československé armády v blízkosti arény. Konec zahajovací ceremoniálu je plánovaný na 15:30. Vsup pro děti do 4 let (bez nároku na sedadlo) a ZTP je zdarma.

  • Kde bude medailový ceremoniál a je přístupný veřejnosti? A co závěrečný ceremoniál?

Medailové ceremoniály budou probíhat v úterý, středu a čtvrtek od 19 hodin na prostranství před Olympijským domem u hotelu VZ Volareza Bedřichov ve Špindlerově Mlýně a jsou přístupné jak účastníkům, tak široké veřejnosti. Uvidíte předávání cen medailistům ODM 2023 známými sportovci, užijete si aktivity v Olympijském domě a také společnou diskotéku.
Závěrečný ceremoniál proběhne rovněž před Olympijským domem u hotelu Volareza (VZ Bedřichov) ve Špindlerově Mlýně, a to 26. ledna a naváže na poslední medailový ceremoniál a vyhlášení nejúspěšnějších krajských výprav. Začátek je plánovaný na 19:45.

  • Mohu si na ODM koupit něco na památku?

Určitě ano, připravili jsme merch s logem ODM 2023 i limitovanou edici #ODMGANG. Obě řady si můžete koupit nejen během zahajovacího ceremoniálu, ale také v Olympijském domě. Vybrat si můžete i z olympijské kolekce od ALPINE PRO. Stánek je otevřený od 9 do 21h. Ve čtvrtek můžete nakupovat od 9 do 14h. Na místě se plánovaná otevírací doba může lišit s ohledem na množství skladových zásob. 

  • Kde všude můžu ODM sledovat?

Zahajovací ceremoniál můžete sledovat na webu olympijskytym.cz/tv, na našem FacebookuInstagramu nebo TikTokuVětšina sportů nabízí streaming svých disciplín. Najdete je na olympijskytym.cz/live. Akci také přenáší živě ČT sport a platforma ČT sport+, která poskytuje moderovaný proud ze sportovišť i celé přenosy vybraných závodů.

  • Potřebuji vstupenku na sportoviště?

Vstup na všechny sportovní akce ODM (kromě slavnostního zahájení) je zdarma a není potřeba mít vstupenku.

  • Dostanu se na sportoviště i jinak než jen autem?

Účastníci ODM mají zajištěné autobusy na a ze sportoviště v případě, že se účastní soutěží. V čase, kdy účastníci již nesportují, mohou vyrazit fandit na vzdálenější sportoviště hromadnou dopravou, kde se prokáží platnou akreditační kartou jako jízdenkou. Pro fanoušky jsou základní informace k parkování na webu i v aplikaci pod záložkou O akci.

  • Zapomněl jsem něco na sportovišti, kde jsou ztráty a nálezy?

Pokud se něco takového stane, dej nám vědět na Facebooku do zprávy, a zkusíme to vyřešit. Nebo zavolej na infolinku 737 311 410. 

  • Kde najdu výsledky? A další novinky a informace?

Aktuální výsledky a vše podstatné najdeš na webu či v aplikaci Olympijský tým

  • Proč není některý sport streamován?

Český olympijský výbor zajišťuje televizní přenosy na ČT Sport. Streaming zajišťuje pořádající kraj v součinnosti s jednotlivými sportovními svazy.