Stres, stažený žaludek a nakonec stříbro! Biatlonisti Pardubického kraje zapomněli na pochmurné ráno

ODM 2023
ODM 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Předzávodní rána mohou být pro sportovce těžká. Stažený žaludek, nervy a obavy z představy pokaženého závodu. Zvlášť, když na vašem výkonu závisí výsledek celého týmu na Olympiádě dětí a mládeže.. Jinak tomu nebylo ani u tria mladých biatlonistů Hanuš – Stejskal – Strnad z Pardubického kraje. „Kluci nechtěli ráno vylézt z postele, nemluvili a byli neskutečně nervózní,“ říká se smíchem jeden z trenérů.

Rychle zajetý závod, pouze dvě chyby na střelnici, stříbrná medaile na krku a pochmurné ráno bylo rázem pryč. „Nakonec se jim ten stres vyplatil,“  popisuje biatlonový kouč závod chlapců.

Pardubický kraj si v tom sousedním Královéhradeckém vedl skvěle ve štafetách,  bral dvě stříbrné medaile. Zabodovaly výběry dívek i chlapců. 

Štafeta dívek byla vypjatá od samého začátku. Trojice Štruncová – Grossmanová – Svobodová postupně vylepšovala svou pozici a s čistým zápisem ze střelnice si dojela pro stříbro. „Závod byl napínavý, a nakonec nám tam ta medaile padla,“ řekly talentované sportovkyně. Atmosféru v týmu popsala jedna z trenérek: „Holky mají skvělou partu, jsou v pohodě a nehádají se, jak se někdy o dívčích kolektivech říká. Možná je to i tím, že tráví hodně času s klukama.“

Biatlonu se u nás věnuje čím dál více mladých sportovců. Výběr tohoto sportu doporučují i samotní medailisté: „U biatlonu najdeš super lidi a kamarády na celý život.“ To potvrzují i slova jejich trenérů: „Kluci pořád drží spolu a jsou skvělí kamarádi. Myslím, že jim to při závodění hodně pomáhá.“ 

Autor: Martin Bartošek


 

líbil se ti článek?