Projekt Českého olympijského výboru byl oceněn na konferenci Sport Alive

Olympiáda dětí a mládeže
1 Minuta čtení

Prestižního ocenění se dočkal projekt Olympiáda dětí a mládeže (ODM) na konferenci Sport Alive 2023, která je zaměřena na propojování sportu, marketingu a veřejného sektoru. ODM 2023 společně se s Královéhradeckým krajem ovládl kategorii Nejlepší projekt města či kraje.

„Královéhradecký kraj nasadil vysokou laťku. Sportoviště byla perfektně připravena a pomohlo i štěstí. Tři dny před zahájením totiž ještě nebyl žádný sníh. Pak napadl, a vyšlo i krásné počasí. Byl to skvělý zážitek především pro mladé sportovce. A díky přenosům České televize jejích výkony mohli sledovat rodiče i kamarádi v přímém přenosu,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval, který poděkoval za skvělou spolupráci i přítomnému náměstkovi hejtmana Královéhradeckého kraje Arnoštovi Štěpánkovi.

Už v loňském roce uspěl Český olympijský výbor na vyhlašování prvního ročníku cen Sport Alive, když obdržel ocenění za projekty Czechteam.tv, Olympijské festivaly Tokio a Peking a Olympiáda dětí a mládeže 2022.

První ODMka? 🤌🏻 Neuvěřitelná byla… ❤️

Zveřejnil(a) Olympiáda dětí a mládeže dne Neděle 29. ledna 2023

Kromě cen přinesl druhý ročník konference i den plný přednášek a diskusních panelů. Na Sport Alive hovořila i řada zástupců Českého olympijského výboru v čele s předsedou Jiřím Kejvalem, který společně s Michalem Ježdíkem z České trenérské akademie ČOV a Tomášem Zatloukalem z České školní inspekce otevřeně mluvil na téma Budoucnost českého sportu v ohrožení.

Předsedkyně Komise rovných příležitostí ČOV Ilona Burgrová hovořila v panelu Ženský sport a ženy ve sportu – módní téma nebo růstová příležitost? o tom, jestli je ženský hlas v českém sportu dostatečný či proč se českému sportu vyplatí zapojovat více žen.

Na konferenci jako řečníci vystoupili i tenistka Barbora Strýcová a fotbalista Karel Poborský na téma Úspěšní čeští sportovci: Kariéra po kariéře.

I druhý ročník konference Sport Alive se setkal s obrovským zájmem odborné veřejnosti a byl zcela vyprodaný.

líbil se ti článek?