Slavní rodiče dětí na ODM: Od komentátora po olympijského medailistu

ODM 2022
ODM 2022
3 Minuty čtení
3 Minuty čtení

Olympiáda dětí a mládeže přitáhla do Olomouce pozornost také známých jmen. Komentátor České televize Jiří Rejman, slalomář Tomáš Indruch, hokejista David Výborný a mnoha dalších. Na největší multisportovní akci v Česku totiž závodily jejich děti.

ODM 2022 AFTERMOVIE 🔥 #ODMGANG
(1:45)

Vodní slalomář Tomáš Indruch doprovázel mládež na Andrově stadionu v pozici vlajkonoše sportovců z Královehradeckého kraje. Jeho děti Tomáš a Daniela reprezentovaly Královehradecko v kánoistice a Tomáš byl více než úspěšný! Z divoké vody si odnesl hned tři medaile. Sestra Daniela se ale vůbec nenechala zahanbit a navázala na bratra dvěma cennými kovy.

Divokou vodu mají Indruchovi v krvi. Daniela s Tomášem jsou již třetí generací, která drží rodinnou tradici. A mají na co navazovat, považte sami: Tomáš Indruch starší je juniorský mistr světa, mistr Evropy a pětinásobný medailista mistrovství světa.

 „Snažím se to brát s nadhledem. Občas jsou to nervy. Syn dospívá, takže už má trochu svoje myšlení a těžko se mu něco radí. Snažím se být v pozadí a rozdávat rady, které by se jim mohly hodit. Co si z toho vezmou, už je na nich,“ říká hrdý táta Tomáš Indruch. Úspěšný slalomář je také jeho bratr Jaromír.

Karlovarské basketbalistky vedl na ODM zkušený Pavel Staněk, který se v minulých letech řadil k výrazným postavám českého basketbalu. Žije v Sokolově, ale srdce měl dlouhá léta v Opavě, se kterou také získal titul. Mělo pro něj utkání s Moravskoslezským krajem zvláštní náboj? „V Opavě jsem strávil krásná léta. Je to takové specifické, lidi z jejich týmu znám dlouho, voláme si spolu a navštěvujeme se. Zápasy s nimi mám rád,“ prozradil.

Tomáš Kraus, dvojnásobný mistr světa ve skikrosu, přijel na Olympiádu dětí a mládeže v Olomouckém kraji fandit dceři Lucii, která reprezentovala Ústecký kraj ve volejbale. Kdo by čekal, že ji Kraus povede spíš k lyžování, nemýlil by se. Lucie ale zvládá obojí – v létě hraje volejbal a v zimě závodí na svazích.

Na rozdíl od lyžařských závodů, při volejbale sedává Tomáš Kraus na tribuně s ostatními rodiči a je dceři jen konzultantem. „Samozřejmě zápasy prožívám, a když sleduji vyhrocený zápas, je to pro mě trochu stresující. Na druhou stranu je moc hezké vidět, že už hra čtrnáctiletých holek není moc daleko od hry dospělých,“ říká.

Komentátor ČT sport, volejbalový trenér a táta v jedné osobě. Jiří Rejman na Olympiádě dětí a mládeže doprovázel dceru Báru a další čtyři mělnické volejbalistky, které trénuje. A ambice měl ty nejvyšší. „Byla by hanba, kdyby Středočešky nepostoupily. Když nebude finále, holky půjdou od hranic okresu Mělník pěšky,“ povídal před startem olympiády s nadsázkou Rejman. Věřil jim natolik, že se vsadil s trenérem největšího soupeře, Olomouckého kraje, že jeho výběr porazí. A Rejmanova jistota nebyla náhodná, Středočešky porazily Olomoucký kraj ve dvou setech.

Rejman některé zápasy středočeských volejbalistek komentuje pro ČT sport. Dcera Bára si je pouštěla ze záznamu. „Byla to sranda! Je divné slyšet vlastní jméno od táty v televizi. Někdy na nás byl přísný,“ vypráví mladá smečařka.

Na florbalovém finále děvčat se ukázal také David Výborný, bývalý úspěšný hokejista, který si odvezl bronz ze zimní olympiády v Turíně 2006, k němu přidal několik medailí z mistrovství světa i zlato z extraligy se Spartou. Jeho želízkem v ohni byla jeho dcera Denisa Výborná, která stála ve finále na straně poražené Prahy.

DEN TŘETÍ NA #ODM2022 🔥🔥🔥
(3:42)

Výborný fandil své dceři hlavně z tribuny. „Samozřejmě jsem to prožíval hlavně jako rodič. Finále bylo nesmírně vyrovnané, rozhodly nájezdy, a to už ze své hokejové zkušenost vím, že je prostě vabank,“ hodnotil florbalové finále děvčat.

Autor: Daniel Gargulák

líbil se ti článek?