Stříbrné sestry. S rodinným klanem v zádech k medailím na ODM

ODM 2022
ODM 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Kdybyste jim před Olympiádou dětí a mládeže řekli, že obě získají medaili v plávání, a k tomu ve stejné kategorii, pravděpodobně by vám nevěřily. Nyní se ale mohou sestry Barbora a Karla Škopovy z Prahy radovat ze dvou stříbrných medailí. Karla navíc přidala zlato ze závodu štafet.

V hledišti je hojně podpořili příbuzní, kteří na ODM do Olomouckého kraje přijeli. „Máme tady mámu, tátu, babičky, bráchu, v podstatě skoro celou rodinu,“ vyprávěly nadšeně sestry, které od sebe dělí sotva rok. Zlaté medaile jim unikly, stříbro je ale vůbec nemrzelo. „Obě jsme ve zlatou ani nedoufaly. Holky, které naše kategorie vyhrály, plavaly na ještě úplně jiné úrovni.“

Cenné kovy je obě sestry naopak mile překvapily. „Pro mě samotnou bylo překvapením už jen to, že jsem se dostala až do finále,“ prozradila mladší Barbora. Sama ale od sebe už žádné medailové představení nečekala.

„Kája je starší, takže si myslím, že je lepší ve všem,“ říkala Barbora po závodech s úsměvem. U ní si její sestra naopak vážila její cílevědomosti. „Já poměrně dost obdivuju Barčinu vůli, kterou věnuje plavání. Snad nikdy jsem neviděla, že by cokoli vzdala,“ dodala závěrem starší Karolína.

Autor: Patrik Hlaváč

DEN TŘETÍ NA #ODM2022 🔥🔥🔥
(3:42)
líbil se ti článek?