Lyžař Bank a Stardance? Nejhorší jsou ty oblečky. Kde se zapíná košile, ani nebudu říkat, směje se

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Lyžařské přeskáče vyměnil za taneční boty. Ondřej Bank se totiž přes svou kariéru na lyžích elegantně protančil až do soutěže Stardance „Fotku z tréninku? Tak tu fakt nedám,“ směje se pátý muž ze zimních olympijských her v Soči 2014.

Ondřeji, jak jde dohromady lyžování a tanec?
Blbě, nejde mi to. Moje partnerka mě moc nechválí, tak těžko říct, jak na tom jsem. Říkala, že mě ani chválit nechce, že bych pak polevil v tréninku, nebo co. (smích)

Bylo to pro vás těžké rozhodnutí vstoupit do taneční soutěže?
Aspektů pro rozhodování bylo hodně, ale nakonec převážila ta výzva. A taky trošku hec.

Dají se srovnat taneční tréninky s těmi lyžařskými?
V něčem je to maličko podobné. Když trénujeme valčík, jsem z toho unavenej fyzicky i psychicky. Já jsem ale nikdy netančil a nejsem extra tanečník.

Takže do tanečních jste kvůli lyžování nechodil?
Jeden z kamarádů, který mě vyhecoval, tvrdí, že má se mnou historku z tanečních. Šlo o nějaké holky, prý jsem se jednou zúčastnil. Já si to ale absolutně nepamatuju. (smích)

Co je na tanci nejtěžší?
Samotné tancovaní je v pohodě, docela mě i baví. Hlavní obtíž je jen v tom, že jsme tam dva. V jiných sportech jste sám nebo reagujete na balon či míček. Abyste tančil dobře, musíte být s tím druhým sladění a to není tak jednoduchý. Nejhorší jsou ale ty oblečky. Nečekal jsem, že to bude až tak strašný.

Myslíte zkoušení kostýmů nebo jejich nošení?
Oblečky vůbec. Netušil jsem třeba, kde se zapíná ta taneční košile. No to snad ani nechci říkat, překvapilo mě to hodně. Ale tancování mě baví, když mi to jde - což tedy není zas tak často.

Už jste své partnerce pošlapal nohy?
Jen tak lehce. Já se spíš trošku bojím a ona mě nabádá, abych byl akčnější. Zaskočenej jsem rozhodně hodně. (smích)

Nejlepší český lyžař nám také osvětlil, co plánuje se svou sportovní značkou i to, jak mu říkala máma, když se jí nezdál Ondrův styl.

líbil se ti článek?