Dvanáctá medaile pro Česko. Galíčková má olympijské stříbro ve střelbě na koš

YOG 2018
YOG 2018
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Čtvrté stříbro pro Česko získala během devátého dne Olympijských her mládeže basketbalistka Kateřina Galíčková. V soutěži ve střelbě na koš se umístila druhá a napravila tak skóre českým trojkovým basketbalistkám v Buenos Aires, které skončily před branami čtvrtfinále.

„Stříbrná medaile ze střelby na koš je rozhodně náplast za celý ten nepovedený turnaj,“ prohlásila po medailovém ceremoniálu Kateřina Galíčková. Stříbro získala za tzv. basketbalový „shoot-out contest“, kde se i přes ne příliš vydařenou kvalifikaci probojovala do finále. Tam už se jí vrátila forma a během osmnácti střel na koš si vyházela stříbrnou medaili. Od zlata, které získala Francouzka Mathilde Peyregnová, ji přitom dělil jen jeden bod. „Na takovou soutěž se příliš trénovat nedá. Nebo vlastně dá, musíte pořád střílet, střílet a střílet a ono to pak prostě přijde,“ smála se Galíčková.

„Byly to dlouhé nervy, normálně se téhle soutěže moc hráček neúčastní, ale na Olympijských hrách mládeže jich bylo sedmatřicet. Jakmile jsme ale zjistily, že jde Katka do finále, tak už jsem věděla, že je ta medaile velmi blízko,“ popsala průběh trenérka Michaela Uhrová. Hnědovlasá baskeťačka byla její tip na medaili už od začátku. „Katka je naše nejlepší střelkyně. Před měsícem byla na mistrovství Evropy první v této soutěži, takže jsem čekala, že i tady uspěje,“ dodala Uhrová.

Střelbu na koš ale diváci na olympiádě normálně nevidí. Je to specifická disciplína probíhajících Olympijských her mládeže. Trenérka českých basketbalistek Michaela Uhrová hodnotí tuto novinku pozitivně. „Mně se to líbí. Každý sport má více možností, kde získat medaile a v basketbalu je jen jedna. Tady máme možnosti alespoň dvě, já jsem jedině pro,“ okomentovala formát soutěže Uhrová. I ona má radost, že díky této druhé šanci se český basketbal dostal v Argentině na stupně vítězů.

líbil se ti článek?