„Politiku od sportu nejde oddělit. Rusové do Paříže nepatří," říká novinář Jindřich Šídlo

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Plánoval být sportovním novinářem nebo psát o kultuře. Nakonec skončil v politickém rybníčku, v němž patří k novinářům z první ligy. V novém díle podcastu Přes Příkop jsme přivítali žurnalistu, velkého fanouška Arsenalu a také autora předmluvy autobiografie Arsena Wengera, Jindřicha Šídla.

Kde se v něm vzala láska k Arsenalu? Jezdí pravidelně do Londýna? Ví o Wengerovi něco víc než ostatní? Kdy to jeho milovaný dotáhne k titulu?

Ačkoliv se Jindřich novinářsky pohybuje v politice, je opravdu velkým fanouškem sportu. Koho by vyzvednul ve sportovní žurnalistice? Do kdy ho lákalo být právě sportovním novinářem? Proč nakonec skončil u politiky? Jak se dostal k moderování svých dvou podcastů? Jak probíhá příprava na podcast, ve kterém se snaží pobavit? Nezačíná jeho práci ohrožovat umělá inteligence?

Podle Jindřicha politiku od sportu nejde oddělit. Měli by tedy Rusové startovat na blížící se olympiádě v Paříži? Pokud se umožní Rusům start, měly by ostatní země celé hry bojkotovat? Hrálo se v prezidentských volbách fair play? Je pro politiky sport téma? A co vzkázal sportovnímu prostředí z pozice politického novináře s duší sportovce?

Další díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

líbil se ti článek?