„Předstartovní rituály mě znervózňují,“ říká běžec na lyžích Michal Novák

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Michal Novák patří k nové generaci, která táhne české běžecké lyžování zpět na výsluní. Na mistrovství světa teď vybojoval fenomenální 4. příčku ve sprintu, což se ještě žádnému Čechovi nepovedlo. Vyhlíží už teď olympiádu v Milanu a Cortině 2026?

Jaký má plán? Vsadil už všechno na sportovní kartu nebo si nechává zadní vrátka? Jak se dívá na popularitu konkurenčního biatlonu?

Michalova kariéra jde strmě nahoru. V roce 2018 nasbíral ve svěťáku 9 bodů, loni to už bylo 270 a letos při upraveném bodování přes 800. Jaký je typ závodníka? Proč nemá rád předstartovní rituály? Jak bojuje s vlastní hlavou a nervozitou?

Úspěchy běžeckého lyžování jsou v aktuální sezóně největší za posledních pár let. Co se změnilo, že se začalo dařit? Jaké panují v běžeckém lyžování podmínky?

Kromě tréninku a výkonnosti se Michal rozhodl hodně posunout i svoje sociální sítě. Proč mu vedle závodění přijde důležité komunikovat se světem na Instagramu? Co by poradil ostatním sportovcům? Můžou sociální sítě pomáhat s motivací nebo to takhle nevnímá?

Další díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

líbil se ti článek?