„MMA pro mě není sport. Vítězství by nemělo být za cenu zranění soupeře,“ říká sudí Scheiner

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Je vykonávání funkce rozhodčího diagnóza z dětství? Jakou prestiž má v zápase ocenění Zlatá píšťalka? Jejím držitelem a zároveň dalším hostem podcastu Přes Příkop je světová rozhodcovská elita v zápase, Václav Scheiner.

Čím se zápas odlišuje od ostatních bojových sportů? V jakých disciplínách se můžou zápasníci utkat? Nesetkávají se s názorem, že zápas je jako název sportu zavádějící? Dojde k rebrandingu?

Zápas je bojový sport bez úderů a kopů. Co se tedy vůbec může stát při zápase? Jaký je rozdíl mezi chvatem a hmatem? Jaký chvat je oceněný nejvíce body? Spojuje zápasníky úcta a respekt jako to bývá ve většině bojových sportů? Odkud tento sport pochází a kde má nejširší základny?

Bude zápas na olympijských hrách? S jakými ambicemi tam česká výprava pojede?Václav byl jako rozhodčí na třech olympijských hrách, ale jeho funkce je pouze v rovině dobrovolnictví. Jaké ma tedy civilní zaměstnání? Kde na tom nachází jako dobrovolník zadostiučinění?

Existuje něco jako duše rozhodčího? Kolik rozhodčích je na utkání a jak probíhá rozhodování? Jaké zápasy se mu nepovedly, a na které naopak velmi rád vzpomíná?

Další díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

líbil se ti článek?