Tohle si nesmíte nechat ujít! Největší sportovní vrcholy roku 2023

Sport
Sport
4 Minuty čtení
4 Minuty čtení

I tento rok bude bohatý na velké sportovní události. Na co se můžete letos těšit? Mrkněte se!

Jubilejní Olympiáda dětí a mládeže

Největší multisportovní akce u nás letos slaví 20. výročí. Královehradecký kraj bude od 22. do 26. ledna hostit nejlepší mladé sportovce ze všech čtrnácti krajů. Na programu zimní edice ODM nechybí tradiční sporty jako lední hokej, krasobruslení, alpské lyžování či biatlon.

Zimní Evropský olympijský festival mládeže

Od 21. do 28. ledna v jedenácti horských střediscích oblasti Furlánsko-Julského Benátska i na několika sportovištích nedalekého Rakouska a Slovinska se mladí sportovci ve věku od 14 do 18 let představí ve třinácti sportech. Česká výprava zde bude navazovat na předchozí nejúspěšnější mládežnickou olympiádu v historii, kdy z finského Vuokatti v roce 2022 přivezla sedm medailí, tři zlaté a čtyři stříbrné.

Alpské lyžování ve Špindlu

Velkou událostí bude i Světový pohár žen v alpském lyžování, který se uskuteční ve Špindlerově Mlýně, kam se sjedou největší lyžařské hvězdy. 28. ledna se uskuteční obří slalom a o den později slalom.

Biatlonové mistrovství světa

V německém Oberhofu se bude konat od 8. do 19. února světový šampionát v biatlonu. Hlavní české naděje se budou upínat k Markétě Davidové a Michalovi Krčmářovi.

3 mýty o biatlonistech❄🎯
(5:20)

Biatlonisté budou doma

Od 2. do 5. března se v Novém Městě na Moravě uskuteční Světový pohár v biatlonu. Tribuny ve Vysočina aréně budou určitě zaplněny do posledního místa a poženou české závodníky za úspěchem.

Baseballisté mezi elitou

Loni se čeští baseballisté senzačně probojovali na prestižní World Baseball Classic. Dostali se tak mezi dvacet nejlepších týmů na světě a zahrají si proti profesionálům z nejslavnější ligy MLB. První zápas českého týmu začíná 11. března.

MS v hokeji žen 

V roce 2022 české hokejistky poprvé v historii vybojovaly medaile na světovém šampionátu. Letos se pokusí bronzový úspěch obhájit. V kanadském Bramptonu se bude hrát od 5. do 16. dubna.

České hokejistky zvítězily v historicky prvním olympijském zápase!
(01:32)

Světový šampionát v judu

Hokejové MS vystřídá to judistické. V Kataru se uskuteční světový šampionát od 7. do 14. května a mezi favority se řadí i dvojnásobný olympijský a světový vítěz Lukáš Krpálek.

Znovu o hokejovou medaili

Po dlouhých deseti letech loni česká hokejová reprezentace vybojovala medaili na MS. Ve finském Tampere a v lotyšské Rize se od 12. do 28. května uskuteční světový šampionát a Češi chtějí opět slavit zisk cenného kovu.

TOP 9 českých hokejistů
(07:40)

Špičkové golfistky v Česku

Od 23. do 25. června se v Berouně uskuteční Czech Ladies Open ze série Ladies European Tour, kterého se bude účastnit i dvojnásobná olympionička Klára Spilková.

Evropské hry kousek od našich hranic

V Krakově budou od 21. června do 2. července sportovci soutěžit na Evropských hrách ve 27 disciplínách, z toho 18 olympijských. Odhaduje se, že do Malopolska přijede asi 7000 sportovců z téměř 50 zemí. Z předešlých Evropských her v Minsku přivezli čeští sportovci třináct medailí včetně dvou zlatých.

T-Mobile Olympijský běh

Na přibližně 90 místech po celé republice odstartuje 21. června oblíbený T-Mobile Olympijský běh, který se uskuteční na počest Olympijského dne. Už nyní si můžete na závod zakoupit dárkový poukaz.

T-Mobile Olympijský běh 2022 ve znamení VÝJIMEČNOSTI! 💖
(1:28)

Letní Evropský olympijský festival mládeže

Slovinský Maribor přivítá od 23. do 29. července letní edici Evropského olympijského festivalu mládeže. Jde o největší evropskou multisportovní akcí pro mladé sportovce ve věku od 14 do 18 let. Loni v Banské Bystrici mladí Češi vybojovali čtrnáct medailí a z toho hned tři zlaté. Šlo o náš rekordní počin v třicetileté historii této akce.

Svátek plážových sportů

Bali bude hostit nejlepší světové plážové a vodní sportovce v rámci druhého ročníku Světových plážových her od 5. do 12. srpna.

Světoví atleti v Budapešti

Devatenácté atletické mistrovství světa se uskuteční od 19. do 27. srpna v Budapešti. Česká atletika bude mít v Maďarsku několik favoritů na medaili včetně oštěpaře Jakuba Vadlejcha, kterému chybí ve sbírce zlato.

Jakub Vadlejch má stříbrnou placku z olympiády!

Golfový svátek v Česku

Řada skvělých golfistů bude soutěžit na greenech Albatrossu kousek od Prahy. Od 24. do 27. srpna se uskuteční Czech Masters v rámci European Tour.

Olympijský víceboj

Jako každý rok bude projekt Sazka Olympijský víceboj objíždět školy po celé republice a trénovat s dětmi. Na nejlepší žáky škol zapojených do projektu pak čeká začátkem září Republikové finále Odznaku všestrannosti.

Florbalistky v exotice

V Singapuru se bude od 2. do 10. prosince konat mistrovství světa florbalistek. Češky čekají na medaile od roku 2011 a tentokrát už chtějí smůlu prolomit. Vždyť pětkrát v řadě prohráli souboj o bronz! Kdy, když ne letos se to musí podařit.

A samozřejmě v roce 2023 nebudou chybět tradiční tenisové grandslamy Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open. A ani cyklistické klasiky Giro ďItalia, Tour de France nebo Vuelta. Seznam všech sportovních akcí roku najdete ZDE.

líbil se ti článek?