T-Mobile Olympijský běh

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je motto T-Mobile Olympijského běhu, který se koná na počest založení Mezinárodního olympijského výboru. Olympijský den připadá na 23. června a narodil se už v roce 1894. Po celém světě si ho připomíná 5,5 milionu lidí ze 150 zemí světa. V České republice se koná kolem 80 závodů a účastní se ho takřka 80.000 lidí, ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy.

Nezáleží na tom, jestli běháte pravidelně, ani na tom, zda jste malé dítě nebo dospělý člověk. Jde především o radost z pohybu. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžecká akce v České republice a jeho první ročník odstartoval v roce 1987 legendární Emil Zátopek. Český atletický svaz akci už třikrát za sebou ocenil jako TOP běžeckou akci roku.

Celý projekt má také charitativní podkres. Běžci svou účastí pomáhají České olympijské nadaci. Z každého startovného totiž jde část na podporu sportování dětí, kterým brání ve sportování nedostatek finančních prostředků. Při poslední edici v roce 2020 pomohli běžci vybrat na nadaci 489 030 korun.

Odkazy