Těšte se na Slzu! Začíná očekávaný prodej vstupenek na slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže

ODM 2022
ODM 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

V pravé poledne 1. června se začínají oficiálně prodávat vstupenky na úvodní ceremoniál Her X. letní Olympiády dětí a mládeže. O lístky je vždy velký zájem hlavně ze strany rodičů mladých sportovců. Těch se letos kvalifikovaly téměř čtyři tisíce.

„Olympiáda dětí a mládeže je hlavně velký zážitek pro všechny účastníky a jejich blízké. Věříme, že Andrův stadion uspokojí poptávku všech diváků na zahajovací ceremoniál, ačkoliv budeme využívat jen jeho polovinu. Pro všechny, kteří se na stadion nedostanou, ale chtějí slavnostní zahájení sledovat, připravujeme jednoduchý streaming akce na webu olympijského týmu,” uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu Michal Zácha.

Slavnostní zahájení ODM začne v neděli 26. června v 18 hodin a večerem provede zkušený moderátor Libor Bouček. „Myslím, že se pořadatelům podařilo připravit zajímavý program, jehož hlavní části jsou shodné se zahájením velkých her. Diváci uvidí slavnostní nástup výprav všech krajů pod vedením úspěšných sportovců v roli vlajkonošů. Nebude chybět ani zapálení ohně a tradiční slib sportovců,” doplnil místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman. Kdo letos vystřídá Evu SamkovouŠárku Strachovou, právě při zapalování ohně, je zatím tajné.

Už od 17 hodin bude probíhat takzvaný warmup, tedy zahřívání publika DJem a taneční skupiny. Organizátoři doporučují návštěvníkům dorazit na stadion minimálně o půl hodinu dřív, aby se v klidu dostali na svá místa. Parkování bude možné u haly SK UP Olomouc a v přilehlých ulicích. Kvalifikovaní sportovci, jejich trenéři, členové týmu a vedoucí výprav mají samozřejmě vstup na zahajovací ceremoniál zdarma.

Na závěr akce potěší všechny účastníky krátkým koncertem kapela Slza. „Jsem rád, když vidím mladé lidi sportovat a je nám ctí, že můžeme být už podruhé u zahájení Olympiády dětí a mládeže. Těšíme se na tváře všech mladých sportovců a věříme, že jim jejich první olympiádu zpříjemníme,” říká Petr Lexa zpěvák skupiny Slza.  

Vstupenky stojí pro veřejnost 100 Kč a dají se koupit v síti ticketportal.

líbil se ti článek?