Olympiáda dětí a mládeže

Kdo z mladých sportovců by to nechtěl zažít. Slavnostní zahájení, zapálení ohně, přísaha sportovců, nástup výprav, olympijská vesnice, jídelna či slavnostní ceremoniály. Všechny atributy olympijských her, na které se nezapomíná. To všechno si děti mohou vyzkoušet při Olympiádě dětí a mládeže, špičkovém projektu Českého olympijského výboru, jehož založení se datuje už do roku 2003.

ODM je každoroční celorepubliková soutěž pro děti od deseti do šestnácti let, které bojují o individuální medaile a také o body pro svůj kraj, do jehož reprezentačního týmu se svými výkony nominovali.

Zimní a letní olympiády se po roce pravidelně střídají, za dosavadních 18 akcí ochutnalo atmosféru této vrcholné události na českém území 37 282 dětí. ODM má za cíl hlavně motivovat děti ke sportu. Akce se tak snaží podporovat nejen ty nejlepší.

„Olympiáda dětí a mládeže je pro Český olympijský výbor nejvýznamnější akcí pro mládež. Díky své jedinečné atmosféře, která přibližuje dětem skutečné Hry, dokáže účastníky ve sportu dále motivovat. Mám radost, kam se od roku 2003 tato akce posunula,“ pochvaluje si předseda ČOV Jiří Kejval.

Odkazy