Moje cesta: Naučte se tenis s Bárou Strýcovou. Poradí vám i to, jak rozhodit hru soupeře

Toyota
Toyota
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Jste začínající tenisté nebo se teprve chystáte vzít raketu poprvé do ruky a vyrazit na kurty? Pro vás pro všechny je tu tenisový rychlokurz bronzové olympijské medailistky či fedcupové šampionky Báry Strýcové. Tak pojďme na to!

A začneme hned první důležitou věcí – správným držením rakety. „Každý drží raketu trochu jinak, ale hlavní je, abyste ji drželi pevně,“ zdůrazňuje Strýcová, která hned navazuje na druhý krok a tím je podání.

„Podání je hrozně důležité. Balon si nadhoďte nad sebe, a pak se na ním pořádně vytáhněte, aby se trefil míč správně,“ upozorňuje zkušená tenistka a hned ve své výuce pokračuje s vysvětlováním, jak dobře zahrát forehand a backhand.

Když už umíte základní údery, hodí se naučit i další jako je třeba slice, při němž je plocha rakety více otevřená. Kromě spodní falše je míči obvykle udělena ještě faleš boční, takže míč odskakuje nízko a stranou. „Hraje se to tehdy, když bych chtěla soupeřce změnit rytmus hry nebo ji vyvézt z toho, co ona hraje,“ usmívá se Strýcová. V rychlosti vám pak ve videu ukáže i jak zahrát kraťas, volej a smeč.

Kromě toho vám ostřílená tenistka poradí, jak se nehroutit z toho, když vám hra zrovna nejde. „Musíte se nahecovat a myslet pozitivně.“

Barbora Strýcová
28. 03. 1986, Plzeň
Tenis
Počet bronzových medailí
1
líbil se ti článek?