Moje cesta: Naskočte do vozu! Vyrážíme se učit na prkně s Evou Samkovou

Toyota
Toyota
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Na horách napadl sníh a je na čase vytáhnout ze sklepa a oprášit lyžařskou a snowboardovou výbavu. Pokud se chystáte na prkno vůbec poprvé nebo si chcete osvěžit, jak správně jezdit na snowboardu, mrkněte se na rychlý kondiční kurz s olympijskou vítězkou Evou Samkovou.

Jsme sbalení na hory a můžeme vyrazit. Za volantem své Toyoty RAV4 na vás čeká Eva Samková a vezme vás nejen do krásně zasněžených míst, ale ukáže vám, jak si přírodu pokrytou bílou peřinou nejlépe užít.

Po příjezdu není na co čekat. Čapněte prkno a vyrazte na nejbližší kopec. Máte v rukách ale ten správný nástroj? „Na sjezdovku je lepší delší a tvrdší prkno,“ radí Evka, jaký snowboard máte zvolit. Kromě toho poradí i s tím, jak si správně nastavit vázání na sjezdovku, a jak na freeride.

Ještě, než se rozjedete z kopce dolů, poslechněte si základní rady od olympijské vítězky. „Správná technika na prkně? Důležité je mít mírně pokrčené nohy a váhu na obou dvou nohách stejně rozloženou a snažit se přenášet váhu ze špiček na paty.“

Pokud se hned nechcete vyválet ve sněhu, dejte si pozor na nejčastější chyby. „Lidé se hodně předklání dopředu a mají natažené nohy, a pak už to prkno vůbec nezvládají ovládat,“ upozorňuje Samková.

Pokud si myslíte, že už všechny tyhle věci zvládáte, naučí vás Evka i základní trik, kdy se otáčíte na prkně o 180 stupňů. Chcete vědět, jak na to? Mrkněte se na video.

líbil se ti článek?