Moje cesta: Jsem pirátka silnic, ale jezdím bezpečně, říká Ogrodníková

Toyota
Toyota
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Rychlost letícího oštěpu se může vyšplhat až ke 100 kilometrům v hodině. Česká oštěpařka Nikola Ogrodníková hází svižně a hlavně daleko. Stejně tak i jezdí ve svém voze.

Usměvavá atletka přiznává, že ráda na silnici či dálnici sešlápne plynový pedál až na podlahu. „Myslím si, že jsem takový pirát silnic. Mám ráda rychlou jízdu, ale jezdím docela bezpečně,“ ubezpečuje ostatní účastníky silničního provozu Ogrodníková, která se momentálně vozí v Toyotě C-HR Hybrid.

„Ve městě díky hybridní technologii hodně ušetřím na palivu. Auto je velice tiché. Někdy zapomenu, že ho mám nastartované, a tak jsem ráda, že mi to vůz vždycky připomene,“ říká stříbrná oštěpařka z mistrovství světa v roce 2018.

„Nejvíc se mi líbí, že C-HR působí jako hrozně malinké, ale když si do něj sednu, tak je velmi pohodlné a prostorné. Jsem s ním spokojená,“ vyzdvihuje přednosti svého vozu Ogrodníková. Kromě pravidelných tréninků dojíždí například i na lekce freedivingu nebo vyráží na zajímavé cyklostezky, kde řádí na kolečkových bruslích.

„Na Bruslích mě baví dělat blbosti a jezdit místy, kde mohu něco zajímavého vidět,“ prozrazuje sportovkyně, která má na těle celkem sedm tetování. „Některá mají nějaký význam, jiná zase ne. Na noze mám například citát, že jakákoliv překážka v životě se dá přeskočit a nějakým způsobem zvládnout.“

Letos se Ogrodníková zúčastnila olympijských her, ale do finále se bohužel neprobojovala. „Už přemýšlím o olympiádě v Paříži. Budu se snažit napravit zklamání z Tokia,“ odhodlaně říká česká oštěpařka.

Nikola Ogrodníková
18. 08. 1990, Ostrava
Atletika
líbil se ti článek?