Vydra už má jméno! Jak se nazývá maskot Olympiády dětí a mládeže 2024?

ODM 2024
ODM 2024
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Je veselá, miluje děti a sportování! Přesně taková je barevná vydra, která je maskotem letošní Olympiády dětí a mládeže v Jihočeském kraji. Od ledna má navíc i jméno, které bylo vybráno v rámci celorepublikové soutěže. Z tisíců došlých návrhů se porotě nejvíce líbil název SUNNY!

Jméno vydře vymyslely dívky z táborského Gymnázia Pierra de Coubertina. Kromě toho přidaly i krásný příběh, jak jméno SUNNY vzniklo. Podívejte se SEM. 👇🏻 

Maskot ODM 2024 v Jihočeském kraji zná své jméno! 🥳 Bude se jmenovat SUNNY! ☀️ ☺️ Vítězné jméno vymyslely dívky z...

Zveřejnil(a) Olympiáda dětí a mládeže dne Úterý 9. ledna 2024

Anglické slovo SUNNY navíc znamená v českém překladu SLUNNÝ, což se dokonale hodí k Jihočeskému kraji, který bývá nejoblíbenějším místem v České republice pro letní dovolenou.

A jaká by to byla soutěž, kdybychom vám kromě vítěze neprozradili, jaké další návrhy na pojmenování maskota se umístily na stupních vítězů – 2. místo obsadilo jméno VICTORY a pomyslný bronz získala TEMPERA.

Už teď se s vydrou SUNNY těšíme, až se společně s vámi uvidíme na Olympiádě dětí a mládeže 2024, která se bude konat od 23. do 27. června v Jihočeském kraji, kde přivítá 4500 účastníků ze všech čtrnácti krajů republiky.

líbil se ti článek?