Otevíráme další ročník Akademie pro mladé tvůrce! Na Olympiádu dětí a mládeže hledáme novináře, kreativce obsahu na sítě i fotografy

ODM 2024
ODM 2024
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Pro sportovce je Olympiáda dětí a mládeže životním zážitkem. Tím se ale může stát také pro mladé žurnalisty. Český olympijský výbor už po desáté spouští nábor tvůrců, kteří se na týden stanou součástí mediálního olympijského týmu, budou pomáhat s tvorbou obsahu a reportovat o největší multisportovní akci u nás. Tak nečekej a posílej přihlášku! Čekají tě pracovní zkušenosti i spousta zábavy.

Dobrý příběh je potřeba nejenom popsat, ale také zachytit obrazově. Do programu Akademie mladých tvůrců se tak mohou hlásit píšící novináři, tvůrci obsahu na sítě i fotografové. Stačí poslat svůj životopis s fotkou, krátký motivační dopis a ukázku své tvorby na email [email protected], a to do 30. dubna 2024.

Vybraní zájemci stráví týden od 22. do 28. června 2024 na Olympiádě dětí a mládeže v Jihočeském kraji. Centrem většiny dění i zázemí pro média tým se stanou České Budějovice. Mladí tvůrci mají zajištěné ubytování, stravu a dopravu po celou dobu akce. Jejich výstupy budou zveřejněny na webu a sítích Českého olympijského týmu i v dalších velkých médiích. Vedle toho se tvůrci také naučí přemýšlet komplexně a v týmu.

Práce bude probíhat pod vedením zkušených novinářů a mentorů, mezi které tentokrát patří vedoucí sportovní redakce MF DNES a iDNES.cz Ondřej Trunečka, dále také Veronika Macková, bývalá ředitelka komunikace Českého paralympijského výboru a vyučující na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a Barbora Reichová, fotografka a držitelka ceny Czech Press Photo.

ODM jako startovací bod

Akademie mladých tvůrců je dlouhodobý program, jímž za devět let prošla řada dnes úspěšných novinářů či současných spolupracovníků Českého olympijského výboru. Nejlepší absolventi dostanou příležitost spolupracovat s ČOV i na dalších projektech. Rok 2024 bude olympijský, tak si ho pojď užít s námi!

líbil se ti článek?