„Majetek Dana odkázala všem spolkům a memoriálům, které nesou odkaz Zátopkových,“ prozradil Oldřich Svojanovský, předseda Českého klubu olympioniků a předseda správní rady Nadačního fondu Dany a Emila Zátopkových. Pomoci se tak pochopitelně dostalo na Kopřivnici, rodné Emilovo město, kde je expozice Zátopkových a další místa.

Když v Uherském Hradišti v srpnu 2018 při atletickém mistrovství republiky družstev poprvé využili novou vrhačskou klec, bylo to hlavně zásluhou paní Dany. Na její zakoupení darovala z pořizovací ceny 700 tisíc korun rovnou půl milionu. Dana Zátopková skromně pravila: „Mám odžité a už ty peníze tak nebudu potřebovat. Tak jsem plnila slib, který jsem dala kdysi dávno, že za to všechno pěkného, co jsem tam prožila, jim pomůžu“.

Finančně pomáhala i jinde – 300 tisíc věnovala městu Kopřivnice na podporu Běhu rodným krajem Emila Zátopka i vsi Vacenovice na Hodonínsku, odkud pocházeli její rodiče. A stejnou částku hned dvakrát darovala kopřivnické základní škole, která nese jméno Emila Zátopka, která za to pořídila třeba vybavení na tělesnou výchovu. „Nesmírně si toho vážíme,“ ocenil gesto ředitel školy Jan Mužík.