Vystupovala na půdě OSN. Teď se Naďa Knorre loučí s WomenSport International

Rovná příležitost
Rovná příležitost
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Čestná předsedkyně Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru Naděžda Knorre se po téměř 12 letech loučí s WomenSport International. V organizaci, jejímž cílem je zlepšovat pozici a zapojení dívek a žen ve všech oblastech sportu a pohybové aktivity, začínala v roce 2011 jako členka expertní komise. V letech 2014 až 2022 pak zastávala funkci viceprezidentky.

„Naďo, děkujeme za všechnu vaši práci. A přestože nyní opouštíte představenstvo, doufáme, že budete nadále členem WSI. Na základě vašich dlouholetých a rozsáhlých zkušeností a znalostí se od vás mnoho mladých a nových členů má co učit“ poděkovalo vedení Knorre za její dlouholetou práci.

WomenSport International vznikla v roce 1994 a je expertním skupinou Organizace spojených národů, Mezinárodního olympijského výboru, UNESCO a Evropské komise pro všechny projekty, které se dotýkají tematicky sportu žen a rovných příležitostí ve sportu.

Díky aktivnímu působení v organizaci WomenSport International přednášela Naďa Knorre v minulosti například na půdě Organizace spojených národů s tématem prevence obtěžování ve sportu, které patří i k nejdůležitějším oblastem, jimž se věnuje činnost Komise rovných příležitostí ve sportu.

líbil se ti článek?