Velké překvapení! Šafářová porazila Plekance ve fotbalové kleci

Olympijské festivaly
Olympijské festivaly
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Udělali si malou olympiádu. Ambasadorka Olympijského festivalu v Brně, tenistka Lucie Šafářová, vyzvala na sportovní souboj svého přítele Tomáše Plekance. Kdo z téhle dvojice byl nakonec vítězem?

Sportovní zápolení odstartovali na pohodu u šachů. Plekanec je ostřílený hráč a s figurkami na šachovnici si na rozdíl od Šafářové věděl rady. „Hrávala jsem to jako malá s dědečkem, ale přiznám se, že si už ani moc nepamatuji pravidla,“ se smíchem vysvětlovala.

Druhým stanovištěm byl headis, kterému se také říká hlavičkový pingpong. Tady dostali Šafářová s Plekancem řádnou instruktáž a potom už hráli proti sobě. Bylo vidět, že jsou oba zdatní sportovci a že jim tahle sportovní disciplína jde.

„Na rozcvičení páteře optimální, ale nemám takové schopnosti s hlavou,“ říkala Šafářová, které se zadařilo na třetím stanovišti – ve fotbalové kleci. Plekance překvapivě porazila a hokejista hledal výmluvy. „Tak musel jsem ji nechat vyhrát, že. A byl jsem navíc v nevýhodě! Neměl jsem boty a svítilo mi do očí,“ vypočítal všechna příkoří, která se mu při zápase udála.

Ve finále se proti sobě postavili s lukem a šípy. Na Anygence Lukostřelbě to nakonec byla remíza. Oba dva trefili střed a bylo vidět, že luk a šíp už někdy v ruce drželi. Na zamilovaném páru bylo znát, že si sportovní den na Olympijském festivalu užili.

líbil se ti článek?