Strašák v hlavě i potěšit syna. Strýcová prozradila důvody k návratu na kurty

#ZASNEM
#ZASNEM
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Tvrdě na sobě pracuje, aby se znovu mohla vrátit mezi špičkové tenistky. Barbora Strýcová se na okruhu WTA objevila naposledy v únoru 2021 během Australian Open. Následně zjistila, že je těhotná a přerušila kariéru. Maminka syna Vincenta se nyní vrací do hry. Už 24. dubna startuje prestižní turnaj v Madridu a úspěšná česká hráčka bude u toho opět s raketou v ruce.

„Jdu do neznáma. Nehrát více než dva roky je hrozně dlouhá doba. Vůbec nevím, co mě čeká, jak se tenis za tu dobu posunul. Budu nervózní,“ prozradila Strýcová, která poctivě trénuje, ale nechce veškerý čas věnovat pouze tenisu.

„Příprava probíhá tak, jak může. Rozhodla jsem se, že nechci paní na hlídání. Chci být s malým co nejvíc. A ani on nechce chůvu. Většinou to vychází na dva až tři tréninky týdně, když hlídají babičky, které mi pomáhají,“ řekla česká tenistka, která na kurtu nebo v posilovně nikdy nic neošidí. „Jelikož jsem taková, jaká jsem, tak se snažím vrátit ve formě, i když absolutně nevím, jestli ji mám.“

Jak ale přiznává, kloubit mateřství a profesionální sport není lehké. „Není to vůbec jednoduché a připadám si jako urvaný vagon, ale je to hezký,“ uvedla Strýcová a prozradila, co ji žene zpátky na kurty.

Chci cítit to napětí. Chybí mi to a těším se na to.

„Pořád jsem někde vzadu v hlavě cítila, že se chci vrátit a potřebuju si to uzavřít sama v sobě. Kariéru jsem totiž ukončila v době největšího covidu, kdy jsem otěhotněla. Kdybych se nevrátila, tak by mě to mrzelo a v hlavě by mě to pořád strašilo. Navíc chci, aby mě syn viděl hrát, a právě i ve Wimbledonu. Pro mě je to důležité. A taky chci cítit to napětí. Chybí mi to a těším se na to,“ smála se bronzová medailistka z olympijských her v Riu 2016.

Kromě dubnového turnaje v Madridu plánuje Barbora Strýcová start v Římě a menší dva turnaje před oblíbeným Wimbledonem. „Určitě chci také na turnaj v Praze, na který se strašně těším, a pak US Open. Před ním možná ještě jeden turnaj. Poslední turnaj by byl v Ostravě, pokud vůbec bude,“ odhalila Strýcová své turnajové plány na akci Toyoty a Lexusu ke 30 letům působení v České republice.

Barbora Strýcová
28. 03. 1986, Plzeň
Tenis
Počet bronzových medailí
1
líbil se ti článek?