Olympijský festival

"Emoce, nadšení, vášeň, to přinášejí olympijské hry. A každý sportovní fanoušek má přeci právo si prožít tento výjimečný zážitek na vlastní kůži. Proto Český olympijský výbor vytvořil projekt Olympijský festival, dříve Olympijský park. Cílem je přenést atmosféru olympiády do České republiky, šířit ve společnosti olympijské hodnoty a ideály, propagovat sport hlavně mezi mladými jako součást zdravého životního stylu.

První edice se konala v roce 2014, park Soči-Letná přivítal desítky tisíc návštěvníků, kteří si chtěli vyzkoušet nejrůznější sporty a fandit, atmosféra byla často až elektrizující. Olympijské parky se rozšířily do několika míst v České republice, v roce 2016 při hrách v Riu se konaly dokonce čtyři - hlavní na Lipenské přehradě.

Český olympijský výbor je hrdý na to, že v roce 2017 projekt převzal Mezinárodní olympijský výbor a snaží se ho rozšířit do celého světa. V roce 2018 se již pod novým názvem konalo několik Olympijských festivalů po celé Evropě – v České republice pak v Brně a Ostravě.

Olympijské festivaly navštívilo od roku 2014 více než 1,3 milionu fanoušků, kteří si mohli vyzkoušet na 80 sportů. Během olympijských her v Paříži, které se budou konat 26. 7. - 11. 8. 2024, plánujeme zorganizovat už šestou edici Olympijského festivalu u jezera Most.

Odkazy