Profesor Beran: Na dětech se páchají obrovské škody. Sportujte s nimi!

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Tohle si musíte poslechnout! Imunolog a profesor Jiří Beran vysvětluje výhody hlubokého dýchání i přirozené imunity. Proč má výhrady k plošným opatřením? Co mohou rodiče udělat pro své děti, aby neztratily vztah k pohybu? Jak díky sportu získáte odolnost?

Hlavním tématem podcastu Přes příkop s profesorem Beranem byly covidové děti. „Děti rok nechodily do školy, neviděly kamarády, nesportovaly. To není dobré pro jejich psychický vývoj,“ upozorňuje Beran.

Největší problémy podle lékařské kapacity nastanou za pár let. „Páchají se obrovské škody nejen na dětech, ale celé společnosti, která je uzavřená a nekomunikuje, nemá sociální kontakty a nesportuje. To jsou hlavní důvody, proč bude populace do budoucna trpět.“

Rapidně pak narostou případy civilizačních chorob. „Děti nebudou mít návyky sportovat. V průběhu pár let se zvýší obezita. Tím pádem bude mít víc lidí cukrovku a zvýšený krevní tlak.“

Jaké je řešení podle profesora Berana? „Děti by měly chodit alespoň denně do přírody, na kolo nebo procházku. Začněte s nimi pravidelně sportovat a provozovat přirozený pohyb.

 
líbil se ti článek?