Otevření skluzavky i pumptracku a noční běh Emila Zátopka, to jsou první hity Olympijského parku Rio - Lipno

Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
3 Minuty čtení
3 Minuty čtení

Olympijský park Rio – Lipno se veřejnosti otevře v pátek 5. srpna v 16:00 hodin. Pak už se celé okolí Lipenské přehrady zahalí do brazilské atmosféry a bude jí žít až do 21. srpna. Hned v sobotu se otevře Palečkova skluzavka, úvodní víkend v neděli vyvrcholí slavnostním křtem nového pumptracku a nočním během Emila Zátopka ke Stezce korunami stromů.

Hned v sobotu 6. srpna v 10:00 hodin bude na sjezdovce ve Skiareálu Lipno otevřena mini-krosovým závodem osobností třísetmetrová Palečkova skluzavka, nejdelší v České republice! Každá jízda na skluzavce bude měřena speciální časomírou a všichni budou navíc vyfoceni fotopastí. Fotografie si pak budou moci návštěvníci uveřejňovat na sociálních sítích. Pro děti bude vždy dopoledne a odpoledne vyhrazena hodina zdarma. Bezplatné jízdy bude moci kdokoliv z návštěvníků získávat ve fan zóně České spořitelny.

Pumptrack zůstane v Lipně natrvalo

Další lahůdky úvodního víkendu přijdou na řadu v neděli 7. srpna, v 14:00 hodin vítězka snowboardcrossu ze Soči 2014 Eva Samková a dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus otevřou pumptrack. Samková si dráhu vyzkouší na longboardu, Kraus na bruslích. Speciálním hostem bude profesionální biker Richard Gasperotti. Rovnou v závodním rytmu si to na pumptracku rozdá snowboardcrossová reprezentace ČR pod vedením koučů Marka Jelínka a Jakuba Flejšara. U sjezdovky v Lipně nad Vltavou pak unikání dráha zůstane jako trvalý odkaz Olympijského parku i po jeho uzavření.

Pumptrack je unikátní dráha nejen pro cyklisty. Na uzavřeném okruhu se udržuje rychlost jenom „pumpováním" mezi boulemi a klopenými zatáčkami. Dráha je bezpečná pro děti, dospělé i zkušené bikery.

Sportování po setmění

S ubýváním denního světla přijde čas nejen pro milovníky běhání. Přesně ve 20:30 hodin totiž odstartuje Noční běh Emila Zátopka, který inspiruje a provází Český olympijský tým a jeho aktivity celým rokem 2016. Zhruba dvoukilometrová trasa, kterou absolvuje i čtyřnásobný vítěz Světového poháru ve skikrosu Tomáš Kraus s rodinou, povede ze samotného srdce parku v Lipně nad Vltavou na Kramolín podél lanovky až ke Stezce korunami stromů. „Bude to jedinečný zážitek, neměl by si ho nechat ujít nikdo, kdo má běhání rád. Navíc lidé poběží v pomyslné společnosti jednoho z největších atletů světa, Emila Zátopka. To je nabídka, které nelze odolat,“ vzkázal Jan Plachý, který připravuje sportovní program. Zájemci se mohou registrovat již nyní online přes rezervační systém na webu www.olympijskeparky.cz, prvních 500 registrovaných běžců získá zdarma vstup na Stezku korunami stromů! Ti, kteří se rozhodnou až v neděli na místě, si budou moci vyzvednout startovné od 19:30 hodin na Infocentrum Lipna nad Vltavou (Lipno nad Vltavou 87, 382 78 Lipno nad Vltavou). Pro rodiny s dětmi a ostatní fanoušky bude od 20:15 do 22:30 hodin připravena lampiónová lanovka zdarma.

Po přivítání posledního účastníka v cíli, přibližně v 21:00 hodin, vyjde po Stezce karnevalový průvod vedený bubeníky Wild Sticks. V korunách stromů se zase rozezní samba rytmy hudební skupiny Banda Brincadeira.

Každodenní program zabaví děti, své si najdou i dospělí

Pro ty nejmenší bude vždy od 10 do 17 hodin otevřena dětská zóna s výtvarnými dílnami programu ČT:D, děti se vyřádí s legendárními figurkami Čtyřlístku anebo Kašpárkem v rohlíku, Lišákem Foxem a dalšími pohádkovými postavičkami. V Lipně nad Vltavou budou dále denně otevřeny Stezka korunami stromů, Království lesa i největší interaktivní výstava modelů z Lega Kostkománie, svá studia zde budou mít Česká televize a Český rozhlas. Ve Vyšším Brodě bude vždy od úterý do neděle k vidění výstava "Vítězové a poražení. Nevydané známky a neuskutečněné olympiády", ve Frymburku se pak veřejnosti ukáží loutky z Večerníčků a mnoho dalšího.

Další informace o Olympijském parku najdete na:

Foto: www.stezkakorunamistromu.cz, www.olympic.cz.

líbil se ti článek?