Obrovský zájem! Na olympijské hry v Paříži se prodalo už 70 procent vstupenek

Paříž 2024
Paříž 2024
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Do zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Paříži zbývá 14 měsíců a organizátoři hlásí, že se prodalo na největší globální akci planety už 6,8 milionu vstupenek z celkových 10 milionů! Kdy budete mít další šanci zakoupit si vstupenky na olympiádu v Paříži?

V pátek 19. května skončilo 2. kola prodeje vstupenek na olympijské hry v Paříži. Během něj se prodalo celkem 1,89 milionu vstupenek a došlo na nový prodejní rekord. Za pouhých 36 hodin se podařilo získat více než jeden milion vstupenek.

Tato druhá fáze prodeje, přístupná prostřednictvím celosvětového slosování, byla zaměřená na prodej jednotlivých vstupenek na všechny dostupné události olympijského programu. Zejména na všechna finále, a také na zahajovací a závěrečný ceremoniál. Cenové rozpětí vstupenek na sportovní soutěže se pohybovalo mezi 24 a 980 eur.

Paříž 2024: Na co se těšit?
(00:53)

Stejně jako v 1. kole prodeje poptávka po vstupenkách výrazně převýšila dostupný počet. Do slosování se totiž přihlásily čtyři miliony lidí. Téměř dvě třetiny kupujících byli Francouzi (63,5 %). Zbylých 36,5 % byli kupující ze zahraničí z celkem 178 různých zemí.

Nejvíce se prodávaly vstupenky na týmové sporty. Na prvním místě byl fotbal, následně basketbal, házená, atletika a volejbal. Vstupenky ve všech kategoriích na triatlon, sportovní lezení, závody BMX, BMX freestyle a breakdance byly vyprodány hned první den za méně než dvě hodiny!

Organizátoři olympijských her v Paříži oznámili, že plánují na začátku léta uskutečnit další kolo prodeje vstupenek. Přesné datum však ještě neurčili. Veškeré podrobnosti o prodeji vstupenek na olympijské hry v Paříži 2024 se dozvíte ZDE.

líbil se ti článek?