Nezapomenutelný zážitek! Vlajkonošku Zimovou a plavkyně Novotnou se Sládkovou nadchla ODM

ODM 2022
ODM 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Jubilejní desátý letní ročník ODM je u konce. Medaile, přátelství, zážitky a motivace do budoucí kariéry. Nejen to si odnáší všichni zúčastnění. Královehradecký kraj jako vlajkonoška na závěrečném ceremoniálu vyprovodila nejúspěšnější reprezentantka kraje – plavkyně Kateřina Zimová.

ODM 2022 AFTERMOVIE 🔥 #ODMGANG
(1:45)

Tři zlata a jeden bronz! Volba vlajkonošky pro Východočechy byla jasná. „Jsem moc ráda, že jsem mohla být vlajkonoškou. Moc se mi to líbilo, budu na to ráda vzpomínat,“ říká hradecká naděje. „Zaplavala jsem osobní rekordy na 100 kraul o dvě vteřiny, na kraulové 50 jsem si ho vylepšila o pár setin a 200 polohovku jsem také zaplavala s osobním rekordem. Takže jsem moc spokojená,“ dodává k výkonům.

Na Olympiádu zavítala řada současných sportovních hvězd. A o dalších snad brzy uslyšíme. „Největší radost mi udělal Jan Čejka, který se přišel podívat i na bazén. Je to můj oblíbený sportovec. Cítila jsem, že plavu rychle, bylo to fajn,“ komentuje sportovkyně, jež převážnou část roku žije a trénuje v Německu.

Jak olympiádu hodnotí její kamarádky z týmu? „Nezapomenutelný, krásný, zážitek! Celé jsme si to všichni strašně užili. Od zahájení, kde bylo hodně známých osobností, až do samotného konce,“ hodnotí Barbora Sládková. Olympiáda dětí a mládeže je zkrátka událost, kterou chceš zažít. „Určitě stojí za to! Bylo to úžasný. Byli tady super lidi, úžasný program, paráda,“ uzavírá Patricie Novotná.

Autor: Petr Koval

líbil se ti článek?