Máma Denisa nebo táta Adam? Kdo vyhraje rodinný souboj atletů na Olympijském běhu?

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Je ze šlechtického rodu, má pověstný knír, byl dvakrát na olympijských hrách, může se pochlubit titulem vicemistra Evropy v desetiboji a mnoho dalšího. Hostem nejnovějšího dílu podcastu Přes Příkop je atlet Adam Sebastian Helcelet.

První otázka snad ani nemohla mířit jinam, než na Adamův knír… Kolik času denně mu zabere jeho úprava? Čím je spojený s Boženou Němcovou? Jak se dostal k desetiboji? Narodil se s vítěznou mentalitou, nebo ji získal až tréninkem? Kvůli čemu nebude nikdy tak dobrý jako Roman Šebrle nebo Tomáš Dvořák? Jak se trénuje desetiboj? Může si dovolit mít slabší disciplínu? Jak dobře nebo naopak špatně se mají vrcholoví atleti? Co by chtěl dělat po skončení kariéry?

Se svou manželkou Denisou Helceletovou pořádají Kempy vítězů a snaží se přivádět děti ke sportu. Co je k tomu motivuje? Je pravda, že jsou děti čím dál tím méně pohybově nadané? Může se Adam ve 32 letech stále zlepšovat? Jak to vypadá s jeho účastí na olympiádě v Paříži? A kdo vyhraje rodinný souboj na Olympijském běhu?

Další díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

 
líbil se ti článek?