„Mým největším vzorem je táta. Na olympiádě společně ukončíme kariéru,“ prozradil šermíř Beran

Podcast
Podcast
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Ve 42 letech stále patří k nejlepším kordistům na světě. Na olympijských hrách v Riu de Janeiru mu byla udělena Cena fair play, loni pro změnu šokoval celý šermířský svět vítězstvím na prestižním turnaji Grand Prix. Pozvání do nejnovější dílu podcastu Přes Příkop přijal šermíř tělem i duší Jiří Beran.

Čím si ho získal šerm? Proč je jeho největším vzorem táta? Jak probíhalo drama kolem olympijské kvalifikace? S jakými ambicemi poletí do Paříže? Co pro šermíře znamená start na OH? Jak oslavil svou nominaci? Kudy vedla jeho cesta k šermování na té nejvyšší úrovni? Jaká je jeho taktika? Proč svůj styl popisuje jako „plazič“?

Mezi světovou špičku v kordu patří už od juniorských kategorií. Co se v tomto sportu změnilo od dob jeho začátků? Na čem nejvíce stojí umění šermu? Kde má své limity? Jak trénuje? Co by chtěl dělat po ukončení profesionální kariéry? Bude z jeho dcery také šermířka? A je možné, že se v Paříži rozloučí s medailí na krku? Poslouchejte a nezapomeňte nás sledovat i na Instagramu.

Všechny díly podcastu Přes Příkop najdete ZDE.

Jiří Beran
18. 01. 1982, Praha 2
Šerm
líbil se ti článek?