Kuriózní příběh. Šebrlemu se po 5 letech vrátila ukradená zlatá medaile

Olympijské festivaly
Olympijské festivaly
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Dočkal se happy endu. Desetibojař Roman Šebrle už má zpět svou zlatou olympijskou medaili z Atén, která mu byla před pěti lety odcizena na golfové akci. Cenný kov se před pár dny záhadně objevil na druhé straně republiky.

Před pěti lety byl Roman Šebrle na středoškolských hrách v golfu ve Mstěticích, kde svou zlatou olympijskou medaili ukazoval dětem. Jenže pak se stalo něco neočekávaného. „Na chvíli jsem ji někde nechal, a když jsem se pro ni vrátil, tak už tam nebyla,“ vyprávěl desetibojař ve studiu Radiožurnálu na Olympijském festivalu v Praze.

Po nejcennějším sportovním kovu pátrala i policie. Leč marně. „Vyšetřování bylo odloženo, ale já jsem to neoželel. Pořád jsem věřil, že se mi vrátí. Že se v někom probudí svědomí,“ doufal slavný atlet, který poslední roky smutnil.

„Vždy když jsem podepisoval na akcích fotky, kde jsem s tou medailí, tak mi nebylo dobře a teď na Olympijském festivalu už mi to dělá dobře, protože ji mám zpět,“ radoval se Šebrle a prozradil i historku, jak se mu zlatá olympijská medaile vrátila.

„Ta medaile byla neprodejná jako kradená. Ten kdo by ji koupil, by ji nemohl nikdy ukázat. Je to 14 dní, co ji mám zpět. Do městyse Nosislav, který je 20 kilometrů od Brna, přišel na Městský úřad balíček. Pan starosta mě kontaktoval přes facebook a poslal mi i fotku medaile,“ řekl někdejší světový rekordman v desetiboji. „Vůbec netuším, kdo ji tam mohl poslat, ale jsem rád, že ji mám zpět. Je pro mě nejvíc!“

líbil se ti článek?