TOP články roku: stříbro Šebrleho dcery i příběh kapitána na vozíku

Lifestyle
Lifestyle
3 Minuty čtení
3 Minuty čtení

S koncem roku 2019 přinášíme pohromadě deset článků webu czechteam.info, které vás v uplynulých dvanácti měsících nejvíce zaujaly. Připomeňte si je.

Stříbro a osobní rekord. Šebrlová není jen dcerou slavného otce
Slavné jméno není vždy výhodou. Upoutá pozornost, ale také umocní očekávání. „Vnímám mírnou nervozitu," přiznává Kateřina Šebrlová. Očekávání ale dostála, na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji zazářila. Na trati 60 metrů překážek vybojovala stříbrnou medaili a překonala osobní rekord. Byl u toho i její tatínek.

VIDEO: TOP 4 emotivní olympijské finiše, na které nezapomenete
Na konci silných olympijských příběhů nejsou jen medaile, ale také obrovské odhodlání a překonávání sebe sama. Podívejte se ještě jednou na video nejslavnějších olympijských finišů, které se nesmazatelně zapsaly do historie Her!

Olympijská rodina se rozrůstá. Plekanec s Šafářovou čekají miminko
Zpráva z léta. Hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová oficiálně oznámili, že čekají miminko. Před Vánoci se slavnému sportovnímu páru narodila dcera Leontýnka.

Kouč Martiny Sáblíkové: Klidně si o sobě to svinstvo přečtu a vůbec mě to neuráží
O egu, fanoušcích i roli trenéra. Přečtěte si znovu rozhovor s koučem Petrem Novákem, který mluvil i o negativních ohlasech na internetových diskuzích.

Špičkový zámořský kouč Pacina: Za páté místo se medaile nedávají!
Jeho slova znějí logicky a vás v duchu napadne: To je přece nad slunce jasné! Jenže když se kolem sebe pozorněji rozhlédnete, stojíte tváří v tvář realitě, která jeho slova nelítostně potvrzuje. „Rodiče dětem nedávají možnost poprat se se životem. Perou se za ně!“ říká Tomáš Pacina, muž, který coby kouč hokejových dovedností spolupracoval v NHL se Sidney Crosbym, Jarome Iginlou nebo třeba Patrickem Kanem.

Tenistka Sestini Hlaváčková se zatím na kurty nevrátí. Zadní vrátka má ale otevřená
Čekám miminko, prozradila slavná tenistka v únoru letošního roku. Mluvila také o možnosti návratu na kurty nebo životní náplni bez tenisu.

Obří díra v těle i nesnesitelné bolesti jsou pryč. Kapitán českých sledge hokejistů už trénuje
Úsměv na jeho tváři říká víc než jakákoliv slova. „Už nemám žádnou díru na zadku. Podstoupil jsem operaci, při které mi přes ni lékaři přetáhli nějaké svaly a zašili. Zhojilo se to perfektně,“ líčí Zdeněk Šafránek, kapitán českých sledge hokejistů. Muž, na kterého před 16 lety spadla v práci automobilová konstrukce o hmotnosti 1,5 tuny, mnoho let trpěl právě obřím dekubitem.

Malé hokejové Nagano! Čeští mladíci ovládli hokejový turnaj
Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A pak už kompletní smečka mladých dravců v prostoru za bránou zalehla českého gólmana. Čeští mladíci porazili ve finále hokejového turnaje na Evropském olympijském festivalu mládeže v Sarajevu Bělorusko 2:1.

Gabriela Koukalová se loučí. Biatlonistka par excellence, zmatkařka i rebelka
28. května oznámila biatlonistka Gabriela Koukalová definitivní konec kariéry. Nejúspěšnější žena české biatlonové historie, drsňačka, rebelka i zmatkařka. Připomeňte si její příběh.

Pálí rychlostí 222 kilometrů v hodině! Teď mladý Čech nakoukl do Davis Cupu
Moc se s tím nemaže. Je mu 17 a tenisový míček po jeho podání stabilně sviští více než 200 kilometrů v hodině. „Jestli jsem ranař? Troufnu si říct, že ano. Teď, na turnajích v Austrálii, jsem měl nejvíc 222,“ směje se Jiří Lehečka – mladík, kterého přirovnávají k Tomáši Berdychovi.

Podívejte se na naše video o vládcích světového tenisu:

líbil se ti článek?