Kdo povede krajské výpravy na ODM? Podívejte se na slavné vlajkonoše!

ODM 2023
ODM 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Olympijští vítězové, mistři světa, zkrátka úspěšní sportovci. Vlajky krajských výprav si na zahajovacím ceremoniálu jubilejní 20. Olympiády dětí a mládeže vezmou na starost vzory pro mladé generace. Víš, kdo bude tvůj vlajkonoš?

Domácí královéhradeckou výpravu přivede na plochu dvojnásobná olympijská medailistka Eva Adamczyková, která je zároveň ambasadorkou celé akce a rovněž zapálí oheň ODM. Slavnostním zahájením provede Roman Šebrle.

Pardubické reprezentanty povede biatlonista Ondřej Moravec, který se už na letošní ročník Olympiády dětí a mládeže těší. “Myslím si, že Královéhradecký kraj, který olympiádu pořádá, je k této zimní edici jako stvořený a děti se tam budou mít hrozně fajn. Ať už budou závodit v jakémkoliv sportu, tak podmínky budou skvělé.” Roli vlajkonoše už jednou zažil.

Stejně jako on, na ODM má vzpomínky rovněž zlatá běžkyně na lyžích z Turína Kateřina Neumannová, která tentokrát povede Jihočechy. „Jsem Jihočeška tělem i duší, teď žijící v Praze. Už jsem měla možnost být spojená s pražskou výpravou a teď budu i s tou jihočeskou, to je paráda,” dodává.

Hned tři zástupce mezi vlajkonoši bude mít lední hokej. Kraj Vysočina povede Patrik Eliáš, Karlovarský kraj Radek Duda a Plzeňský kraj Jaroslav Špaček. Příliš nezaostává ani moderní pětiboj. Se sportovci z hlavní města Prahy nastoupí David Svoboda, se sousedním Středočeským krajem zase Libor Capalini.

Společně s dcerou ceremoniál zažije skikrosař Tomáš Kraus, jenž půjde v čele Ústeckého kraje. „Už jsem jednou zapaloval oheň a teď mám radost, že budu vlajkonošem výpravy, ve které bude i naše mladá. Těším se hodně,” komentuje.

Atletka Zuzana Hejnová bude vlajkonoškou Libereckého kraje, skokan na lyžích Jakub Janda zase Moravskoslezského kraje. Jihomoravský kraj povede krasobruslařka Eliška Březinová, Olomoucký veslař Miroslav Vraštil a Zlínský skikrosař Jiří Čech.

Zahajovací ceremoniál slibuje jedinečnou olympijskou atmosféru. Lístky jsou vyprodané, i přesto ale můžete být u toho. Streaming sledujte na webu olympijskytym.cz/tv, na našem Facebooku, Instagramu nebo TikToku.

líbil se ti článek?