Jak využít své silné stránky i po kariéře? Sportovci se vzdělávali na semináři ČOV

Komise sportovců
Komise sportovců
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Pracují na sobě. Na vzdělávacím semináři Komise sportovců Českého olympijského výboru se čeští reprezentanti dozvěděli, jak mohou využívat své silné stránky během kariéry i po ní. A to nebylo vše, s čím se sportovci seznámili.

Šermíř Jiří Beran, hokejista Michal Vondrka či vodní slalomář Lukáš Rohan zavítali do Clarion Hotel Old Town v centru Prahy, aby se zúčastnili vzdělávacího semináře Komise sportovců Českého olympijského výboru. Program byl sestaven ze čtyř bloků a sportovci se od zkušených lektorů dozvěděli řadu podnětných a inspirativních informací.

O tom, jak překonat těžké životní situace a poučit se z nich, hovořili bronzová olympionička v alpském lyžování Šárka Strachová a mistr Evropy v dráhové cyklistice Tomáš Bábek. Společně s mentálním koučem Petrem Žídkem sportovcům prozradili, jak uspět po konci kariéry, a proč jsou pro zaměstnavatele cenní bývalí sportovci.

„Máme tah na branku, dotahujeme věci do konce, umíme týmovou spolupráci, dokážeme se kousnout, když něco nejde. Navíc jsme zvyklí opustit komfortní zónu. To nás posouvá dál. Málokdo to dokáže,“ upozornila Strachová, která provozuje kliniku celostní terapie a sportu a je předsedkyní Českého klubu fair play při ČOV.

Hokejový trenér a mentální kouč Marian Jelínek se zaměřil na téma práce se stavem mysli. Pro ukázku vyprávěl o tom, jaké mentální nastavení má olympijský vítěz a hokejová legenda Jaromír Jágr, či jak dokázal trenér Ivan Hlinka humorem povzbudit svůj tým, když se po třetině zápasu prohrávalo a nálada v kabině byla na bodu mrazu.

Kromě toho se posluchači dozvěděli cenné rady od lektorů i na téma antidoping či finanční gramotnost. „Získal jsem díky semináři určitý nadhled nad celkovým myšlením. Vyslechl jsem si příběhy, které jsou mi blízké, protože jsem nedávno ukončil kariéru, a právě tou změnou procházím,“ řekl Michal Vondrka, který je čerstvě manažerem hokejové reprezentace do 18 let.

„Mnoho poznatků z dnešního semináře mohu využít při manažerské profesi u národního týmu právě při komunikaci s mladýma klukama. Bylo to pro mě moc přínosné,“ dodal bývalý reprezentant a olympionik z Pchjongčchangu 2018.

líbil se ti článek?