Hrajte fair play! I letos bude na ODM oceněno čestné chování

ODM 2023
ODM 2023
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Podávat co nejlepší výkony a bojovat o medaile. Snaží se o to všichni sportovci, občas ale nastanou momenty, ve kterých je důležitější férovost a výsledky by měly jít stranou. Tato myšlenka je dlouhodobě jedním z pilířů Olympiády dětí a mládeže a k fair play chování vyzve účastníky na zahajovacím ceremoniálu Šárka Strachová. Za své činy mohou sportovci získat speciální placky, nebo dokonce hodinky PRIM.

Na všech sportovištích budou mít rozhodčí, organizátoři, trenéři bílou kartu a v případě fair play chování ji vytáhnou. „Je to protipól k červeným a žlutým kartám. Jejím cílem je neupozorňovat během hry pouze na to, co je špatně, ale vyzdvihnout i to, co je pozitivní, férové, nebo týmové,“ popisuje předsedkyně Českého klubu fair play Šárka Strachová. 

Čin si následně zapíší a kartu předají nejpozději ve čtvrtek do Olympijského domu. Sportovci, trenéři, ale i návštěvníci mohou fair play činy také posílat mailem na odm@olympic.cz. Komise sestavená ze zástupců pořadatelů na závěr vybere jednu osobu, která bude oceněná speciálními hodinkami PRIM na slavnostním zakončení. To se odehraje ve čtvrtek 26. ledna od 20:00 před Olympijským domem.

TOP: 5 fair play příběhů
(4:00)

S prázdnou ale neodejde nikdo. Každý sportovec, který si vyslouží bílou kartou, dostane na památku placku. „Může ji nosit viditelně na tričku, nebo mikině a motivovat tak ostatní děti k fair play chování,“ dodává Strachová.

A pokud se chcete o fair play hodnotách dozvědět víc, nenechte si ujít Olympijskou zónu EDA, která bude po celou dobu konání akce v Olympijském domě. Nahlédnout zde budete moct také do komiksové knihy s postavičkami Edou a Olou. Kreslení sourozenci v ní dětem pomocí deseti příběhů přibližují férové chování hravou a především interaktivní formou.

Olympijská zóna EDA: Šárka Strachová předává dětem hodnoty fair play
(03:19)
líbil se ti článek?