Fotbalu dal vale. Daňko v devíti letech utekl ke gymnastice a sbírá první medaile

ODM 2022
ODM 2022
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Čtrnáctiletý Vojtěch Daňko z Karlovarského kraje začínal s fotbalem, v devíti letech však „zběhl“ ke gymnastice, která mu postupně přirostla k srdci. A už sbírá první medaile na republikové úrovni. V úterý také startoval na Olympiádě dětí a mládeže, která tento týden probíhá v Olomouckém kraji.

Prozraď nám, jaké jsi měl pocity před úterním závodem?
Především si užívám skvělou atmosféru, která tu panuje. Je tu skvělý program. Líbilo se mi slavnostní zahájení, hlavně street dance. Nervózní jsem moc nebyl a na svůj závod jsem se těšil..

Na ODM už jsi byl před třemi lety a skončil 29. mezi jednotlivce. Jaké máš vzpomínky?
V té době jsem teprve začal brát gymnastiku jako můj sport, proto jsem z výsledku zklamaný nebyl. Bral jsem to v pohodě.

#ODM2022 | Gymnastika | 28. 6. 2022

A co letos?
Mým cílem bylo dostat se do finále na všech nářadích. Letos už jsem si přivezl druhé místo z mistrovství republiky.

S gymnastikou jsi začal až v devíti letech. Co tě ke gymnastice přivedlo?
Dříve jsem hrál fotbal, můj táta je trenér. Chtěl jsem ale zkusit i něco jiného, prokládat fotbal jiným sportem. Vždycky mě bavila různá salta a přemety. Gymnastiku mi doporučila mamka. Nakonec jsem u ní zůstal. Pořád si rád zakopu s kamarády, ale gymnastika je speciální v tom, že je v ní šest disciplín.

Nebyl táta coby fotbalový trenér zklamaný?
Byl s tím v pohodě, šlo to postupně. Nejdřív jsem chodil jen na několik tréninků, pak jsem jezdil na více akcí než s fotbalem. Asi dva roky jsem oba sporty dělal současně

Autor: Vlasta Mourek

líbil se ti článek?