FOSFA je novým generálním partnerem Českého olympijského výboru

Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Akciová společnost Fosfa se stala novým generálním partnerem Českého olympijského výboru. Smlouvu na olympijský cyklus 2020 – 2024 podepsali předseda ČOV Jiří Kejval a Ivan Baťka, generální ředitel největšího zpracovatele žlutého fosforu v Evropě. Spolupráce zahrnuje letní olympijské hry v Tokiu v příštím roce, zimní hry v Pekingu 2022 a olympiádu v létě roku 2024 v Paříži.

Spolupráce je postavena na olympijských hodnotách. „Toto spojení je unikátní, dodržuje základní principy olympismu, jako jsou hrdost, úcta, respekt, sebedisciplina, důvěra a hlavně fair play. Je to prolnutí duše firmy do olympijských hodnot,“ popisoval spolupráci předseda ČOV Jiří Kejval. „Každý může zažít hrdost a radost z vlastního úsilí, z překonávání sebe sama a z výkonů olympioniků, jejichž silnými příběhy se inspiruje,“ uvedl Kejval.

Baťkovým vzorem je Tomáš Baťa, který na přelomu 19. a 20 století vybudoval celosvětové obuvnické impérium. Generální ředitel společnost Fosfa vyznává jeho životní i obchodní hodnoty. „Vyznáváme také fair play, což je největší olympijská hodnota, a my tím budujeme i firemní kulturu, týmovost. Spolupráce s Českým olympijským výborem se proto nabízí. Navíc se mi líbí, že Český olympijský výbor se hodně věnuje dětským projektům a projektům pro mládež,“ zmínil Baťka například Olympiádu dětí a mládeže či Sazka Olympijský víceboj.

Vedle potravinářských a průmyslových aplikací se Fosfa zaměřuje i na vývoj a výrobu ekologických produktů, zejména přírodních prostředků péče o tělo a domácnost. Svou spolupráci s ČOV bere také jako svou společenskou odpovědnost.

líbil se ti článek?