ČEPS se stala oficiálním partnerem CZECH TEAMU

Tiskové zprávy
Tiskové zprávy
1 Minuta čtení
1 Minuta čtení

Těsně před vrcholnou událostí olympijského cyklu vstupuje do rodiny oficiálních partnerů Českého olympijského týmu společnost ČEPS, provozovatel české národní elektroenergetické přenosové soustavy. Partnerství společnosti ČEPS a Českého olympijského výboru platí od letošního roku až do konce olympijského cyklu v roce 2020.

„Od národní reprezentace k národnímu provozovateli přenosové soustavy je to velice blízko. A protože pro každého sportovce jsou vrcholem olympijské hry a Český olympijský tým, rozhodli jsme se od letošního roku zařadit mezi jeho oficiální partnery,“ říká Petr Maňák, vedoucí odboru Propagace a interní komunikace ČEPS.

„Energie pro naše sportovce není nikdy dost. Jsme rádi, že se společnost ČEPS rozhodla po dlouhodobé partnerské účasti na jednotlivých akcích Českého olympijského výboru i pro oficiální partnerství Českého olympijského týmu,“ ocenil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. „Očekáváme, že ČEPS jako expert na přenos (elektrické) energie předá našim sportovcům dávku potřebné energie k nejlepším výkonům,“ dodává.

Společnost ČEPS spolupracuje s Českým olympijským výborem již několik let, v minulých letech a také letos byla partnerem Olympiády dětí a mládeže. Provozovatel přenosové soustavy ČR podpořil i tradiční Olympijský běh či Olympijský park Rio-Lipno 2016. Letos jeho prezentaci naleznete i na Olympijských festivalech v Brně a Ostravě, jejichž je společnost ČEPS hrdým partnerem. Nejčastěji se s novým oficiálním partnerem potkáte zejména na ČEPS biatlonové střelnici.

ČEPS je provozovatelem přenosové soustavy ČR. Zajišťuje bezpečný a spolehlivý provoz a rozvoj elektroenergetické přenosové soustavy v rámci propojených evropských soustav. Poskytuje rovněž činnosti spojené se zajištěním rovnováhy mezi výrobou a spotřebou elektrické energie v každém okamžiku (tzv. systémové služby). Udržuje, obnovuje a rozvíjí 42 rozvoden se 75 transformátory a trasy vedení nejvyššího napětí o celkové délce 5 728 km.

líbil se ti článek?